Moral depoladılar

Çevremizi Tanıyalım” Projesi kapsamında şehir dışı ve komşu ülkelerden İstanbul’a tedavi görmeye gelen çocuklar için etkinlik düzenlediler...

Moral depoladılar
II. ÇOKSEV YAZ OKULU “ÇEVREMİZİ TANIYALIM’’ PROJESİ GERÇEKLEŞTİ 
Çocuk Kanserleri Sevgi Ve Dayanışma Derneği (ÇOKSEV), II. ÇOKSEV Yaz Okulu “Çevremizi Tanıyalım” Projesi kapsamında şehir dışı ve komşu ülkelerden İstanbul’a tedavi görmeye gelen çocuklar için 21-23 Temmuz 2015 tarihleri arasında üç günlük etkinlik düzenledi.
 
İkincisi gerçekleşen etkinliğe İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde tedavi gören çocuklar ve aileleri olmak üzere toplam 80 kişi katıldı.

Üç günlük etkinlik kapsamında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethedişinin canlandırıldığı Panorama 1453 Müzesi, Türkiye çapında önemli mimari eserlerin küçültülmüş minyatür modellerinin yer verildiği açık hava müzesi Miniatürk Türkiye Parkı ve su dünyasını keşfedebilecekleri Florya Aquarium’u gezdiler.

Aynı zamanda Boğaz Turu ile iki kıtayı ilk defa görme fırsatı buldular. İstanbul gezisine katılan çocuklar ve ailelerinin mutluluğu gözlerinden okundu.

Aileler, zor geçen tedavi döneminde böyle bir projenin kendilerine moral verdiğini belirtti.
   
    
ÇOKSEV Başkanı Prof. Dr. Rejin Kebudi çocukların bu zorlu süreçte Türkiye ve İstanbul’un kıymetli eserlerini tanıma aynı zamanda gezerken öğrenme fırsatı bulup, moral depolayarak gezinin tamamlandığını söyledi.

     
Prof. Dr. Rejin Kebudi proje yaratıcısı ve  yönetmeni İzzet Kebudi’ye, destek veren genç eğitmenler Sarp Misoğlu, Erk Şimşek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Nuran Yelmen ve ailesi, ÇOKSEV gönüllüleri, hastane okul öğretmenleri, doktor ve hemşireleri ile İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Yönetimi’ne teşekkürlerini iletti. 


Detaylı Bilgi İçin: TNC İletişim Danışmanlığı

Burcu Asar burcu.asar@tnc.com.tr  0216 356 6060/19
Berkay Kundakçı berkay.kundakci@tnc.com.tr 0216 356 6060/17
Aysu Emin  aysu.emin @tnc.com.tr  0216 356 6060 


www.yakamozyakut.com.tr Ankara/ Belgin Turan SATICI

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2015, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568