Refleks Terapi Nedir?

Yrd. Doç. Dr. Gamze ŞENBURSA: "Koruyucu Refleks Terapi Ne İşe Yarar?"

Refleks Terapi Nedir?

Refleks terapi; yüz, eller ve ayaklardan beyinle bağlantılı sinir noktalarının elle uyarılmasıyla beynin yeniden yapılanmasını, merkezi sinir sistemini ve hormonları uyarıp vücudun dengesini sağlayan bir tedavi yöntemidir.

Refleks terapi uygulaması özel noktalara elle yapılan uygulamalar sonucunda meydana gelen kimyasal reaksiyonlar, hormonal sistem, kan dolaşımı, organlar, kaslar ve beyin fonksiyonlarını uyarır.

Bu noktalar merkezi sinir  sistemi ile organlara bağlantılıdır.

Fiziksel, zihinsel, duygusal denge ve beynin dengesi refleks terapi ile yeniden kurulur.

Koruyucu Refleks Terapi Ne İşe Yarar?
Hayat, günlük rutin ve koşturmacalarımızdan oluşmaktadır. Hayatın bize getirileri ve götürüleri vücudumuzda çeşitli cevaplarla ortaya çıkmaktadır. Hayatın zorlukları yüzünden ortaya çıkan travmalar birçok negatif etkilerin senelerce vücudumuzda birikmesiyle gerçekleşmektedir. Hem yetişkinlerde hem

de çocuklarda bu tarz travmatik problemler olmaktadır. Yetişkinler çocuklarda meydana gelen bu problemleri çok fazla önemsemez, ancak her iki taraf için de sağlığın korunması yönünde atılması gereken adımlar vardır. 

Vücudumuzun duygusal haritası incelendiğinde hangi yılda, hangi olayda travmatik bir etkinin izinin kaldığını bilebiliriz. Duyguların dışa vurdurulması psikolojik, zihinsel ve bedensel detoks etkisi yaratır. Detoks etkisi oluşturmak terapinin anahtarıdır. 

Koruyucu refleks terapi tekniği daha hastalık başlamadan vücutta biriken travmatik izleri tespit edip, bozulmaya başlayan dengeyi bulup, doğru tedaviyi planlamayı sağlayan bir terapidir. Yüzden ve ayaktan yapılan bu uygulama meridyen ve noktalar aracılığıyla bozulmayı derialtı dokuda biriken deposit yardımıyla tespit eder. Tedavi ile kişiler ileride oluşabilecek hastalıkları öncesinden önlenip, genel iyilik ve sağlık halinin geri kazanılmasına ve korunmasına yardımcı olmaktadır. 

Koruyucu refleks terapi vücuttaki iç dengeyi sağlar. Vücudun kendisini uyarıp iyileşmenin meydana gelmesini sağlamaktadır. Detoks etkisinden dolayı vücudu temizler, kan ve lenf dolaşımını arttırır ve dokulardaki beslenmeyi hızlandırır. 

Koruyucu refleks terapinin bedende olumlu etkileri olduğu gibi ruhen ve zihnen de yararlı etkileri vardır. Koruyucu refleks terapi yaptırdığınızda vücudunuzdaki gerginliklerin ve stresin azaldığını, negatif duyguların uzaklaştığını ve derin bir rahatlama ve mutluluk hissettiğinizi göreceksiniz. Aynı zamanda konsantrasyonu da arttırarak mental performansınızın artmasını sağlamaktadır.

Koruyucu refleks terapi cilt üzerindeki özel manevralarla uygulandığından ciltte masaj etkisi yaratmaktadır. Uygulama sırasında cildinizin tonusu ve esnekliği artar. Kan dolaşımını ve lenf drenajına bağlı olarak cilt renginiz pembemsi ve parlak olurken, göz altı torbalarınızdan kurtulup, daha sağlıklı,

kırışıkları azalmış pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız. 
Evrende var olan denge, insan vücudu için de geçerlidir. Vücudumuzda meydana gelen olayların hepsi birbiriyle bağlantılıdır. Koruyucu refleks terapi ile vücudunuzun dengesini koruyup sağlıklı bir yaşamın keyfini çıkartabilirsiniz. Unutmayın ki sağlık kaybedildiğinde geri kazanılması zordur. 

Yrd. Doç. Dr. Gamze ŞENBURSA
gamzesenbursa@yahoo.com
http://gamzesenbursa.blog/
Tel: 0507 217 92 540 - 0312 473 99 33
Yaşamkent 3296. Cadde 
06810 Çankaya / Ankara

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2017, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568