Sindirilebilen besinleri tercih ediniz!

Mide yanması hastalık habercisi olabilir

Sindirilebilen besinleri tercih ediniz!

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Fulya Arı, mide yanmasının yaşam kalitesinin düşürmesinin yanı sıra önemli sağlık sorunlarının da habercisi olabileceği uyarısı yaptı. Dr. Arı, uzun süre mide yanması sorunu yaşayanlara mutlaka doktora görünmelerini tavsiye etti.

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Fulya Arı, tüm hastalıklarda erken teşhisin tedavi başarısını önemli oranda etkilediğine dikkat çekerek, mide yanması şikâyetinin ciddiye alınması uyarısında bulundu. Mide yanmasının kişinin yaşam kalitesini düşüren bir sağlı sorunu olduğunu dile getiren Dr. Fulya Arı, önemli sağlık sorunlarının habercisi olabileceğine işaret etti.

SİNDİRİLEBİLEN BESİNLER TERCİH EDİN

Mide yanmasının besinlerin sindirime uygun hale gelebilmesi için salgılanan asidin çeşitli dengesizliklerden dolayı fazla salgılanması sonucu oluşan bir rahatsızlık olduğunu anlatan Dr. Fulya Arı, “Mide şikâyetlerini engellemek ya da en aza indirgemek için sindirilebilen besinler tercih edilmeli. Uzun aralıklarla çok yemek yemek yerine kısa aralıklarla az yenmeli. Basit tedavi yöntemleri ile sorun giderilmediği ve mide yanmasının sürekli hale gelmesi durumunda kesinlikle ihmal edilmemeli ve bir doktora başvurulmalıdır” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568