Yüreğimin Küf Kokusu

"Funda Erdal ŞAHİN" .....Aşık iki yüreğin sevdasının, ilk goncası, şiir kitap seven sevdalı yürekler ilk goncalannın adını da en sevdikleri sevda yazarlarından Kerime Nadir'in "FUNDA" adlı romanının adını koymuşlar. Funda'larını şiir ve kitap sevgisiyle büyütmüşler.

Yüreğimin Küf Kokusu

Baharın müjdesi gibi bahar bayramıydı dünyaya gelişim. Hızır ve İlyas peygamberin dünyaya gelip, darda kalanlara, zorluk çekenlere yardım ettiğine inanılan o gün Hıdırellez (Bahar bayramı) Hızır'ın karada, İlyas'ın denizden geldiği söylendiği 6 Mayıs güneyin sımsıcak şehirlerinden Adana'da dünyaya ilk merhabam...

Aşık iki yüreğin sevdasının, ilk goncası, şiir kitap seven sevdalı yürekler ilk goncalannın adını da en sevdikleri sevda yazarlarından Kerime Nadir'in "FUNDA" adlı romanının adını koymuşlar. Funda'larını şiir ve kitap sevgisiyle büyütmüşler. Funda'ya verdikleri ilk armağan bir kitap olmuş. Uyurken en sevdikleri şairlerden Faruk Nafiz Çamhbel'in "Dağ Rüzgan şiiriyle uyutmuşlar. Şiirle uyuyup, en yakın arkadaşının kitap olduğunu öğrenerek büyümüş. Yaşam da en büyük sevdası mavi olmuş. Güneyin şehrinde öğrenimini tamamlamasının ardından Memuriyet göreviyle ülkesinin bir çok şehrinde sevgiyle görev yapmış.

Maviye olan aşkı başka bir güney şehrinde soluyan bir şiir sevdalısına gönül verip Deniz şehrine gelin olmuş. Sevdasının meyvesi mavi gözlü dev şövalyesi oğluna burada kavuşmuş. Ardından Başkent'te bir kreşte çocuklarla dolu salt sevgi dünyasında, şiire sevdası, art niyetsiz sevda dolu çocuklarla görevini sürdürüyor. Her sabah mavice gözlerde... Şiir yaşayıp, mavi soluyup, kalemlemek sevdayı, ona mavisiyle umut veriyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2011, 21:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 7 yıl Önce

...durdum - bakındım-yürüdüm ve düşündüm kapatıpda gözlerimi...
Fundalar geçiverdi gözlerimden, fundalar geçiverdi yüreğimin kıyıcığından ve okyanus oldum sonra " YÜREĞİMİN KÜF KOKUSU' nun satır aralarına demirledim

çok güzel- içten paylaşılan sözcüklerin birikimi ...
Çok çok başarılısınız Sn: f.E. Şahin sonsuza dek başarı arkadaşınız olsun!

SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568