360 konukları “Selçuk Yöntem ve Sertab Erener”

360 Derece konukları..

360 konukları “Selçuk Yöntem ve Sertab Erener”

Usta bir oyuncu, ekranın en çok sevdiği ve halkın gönlünde taht kuran özel bir isim Selçuk Yöntem, müziğin en güçlü kadın yorumcularından ve kendine özgü duruşuyla marka olan Sertab Erener 360 Derece Emelce deydi...

Programdan notlar:


Selçuk Yöntem

“Tanımayanlar için ağır bir yönüm, tanıyanlar için ise çok muzur bir tarafım var.” Diyen Selçuk Yöntem, dünyanın en iyi formatlarından biri olan yarışma için; bir İngilizin radyo programı olarak bulduğunu formatın  bir tv kanal sahibini ikna etmek için kanal sahibi ile karşılıklı oynamasını teklif etmesini ve böylelikle yarışmayı yapmaya bu yolla ikna etme hikayesini anlattı.

Bilginin yanında şansın da öneminin olduğunu dile getiren usta oyuncu, “Güzel bir buluşmanın olması gerekiyor. Sezgilerimiz var. Herkes onu kullanmaya başaramıyor.  Programa başlamadan önce ben de seyircili olarak yarıştım. O psikolojiyi anlamak için. Ve orada 250 bine kadar geldim. Tahmin ettim ve 250 binin altına düşmemek için geri çekildim. Bunu ben bile yaptım. Halbuki orada bir para yok. Ama oradaki psikoloji çok farklı. Ve o psikilojiyi anladım.” Diye konuştu. 

İstanbul doğumlu olmasına rağmen Ankaralı olduğunu ve konservatuvarın altın yıllarında okuduğunun altını çizen uta oyuncu, 33 yıllık evli olduğunu ve evde düzensizliği hiç sevmediğinden bahsetti. Yöntem, ev düzensiz iken kitap okuyamadığını, film izleyemediğini ve düzenli olmak için fazla çaba sarfetmek gerekmediğinden bahsetti. 

“Kavgacı bir yapım yok. Yaşandıkça birçok şeyi daha özümsüyorum. Öle bir yanım yok.” Diyen Selçuk Yöntem, şiir albümü yaptığını bu kez  Aykut Gürel ile sürpriz bir proje içinde olduklarından bahsetti...


Sertab Erener

Programda şan eğitimi alıp konservatuvarda pop şarkılar söylerken bir bocaladığını anlatan Sertab Erener, babasının sesinin Zeki Müren’e rakip gösterilecek kadar iyi olduğunu anlattı. Baba tarafının tüm üyelerinin sesinin güzelliğinden bahseden usta yorumcu, artık babasının hiç söylemediğini, hediye olarak ona Türk Sanat Müziği albümü yaptığını ve o yıl en çok satan ikinci albüm olduğunu anlattı. “Babam için yaptığım Türk Sanat Müziği albümü ile ödül aldım ve çok şaşırdım.” Diyen Erener, “Hiç beklemiyordum. Ödül aldıktan sonra kimse bana tepki göstermedi. Ama en çok Sezen Aksu’nun arayıp ne güzel su gibi söylemişsin deyince içim rahatları” diye konuştu.

Eurovizyon birinciliğinde yaşadıklarından da bahseden Sertab Erener, sahneye ödülünü almaya gittiğinde ve ikinci kez şarkı söylerken ki anların hiç birini hatırlamadığını, oylama sırasında çok gergin olduğunu anlattı. Erener; “Birinci olduğumda Sezen Aksu arayana kadar içim tam değildi. Dünya aradı, Sezen arayacak mı acaba diye bekledim.”

Erener sözlerine; “Hayatıma Sezen Aksu girmeseydi, bir şeyler yapmaya çalışırdım ama onun gücü ve motivasyonu çok önemliydi. Başka bir şey olurdu. O kadar sağlam bir yerden giriş yaptım ki sayesinde öyle olur muydu bilemem.” Diye devam etti.

Çocukluktan itibaren geçirdiği hastalıkların onda yarattığı etkileri anlatan bir kitap yazdığını dile getiren usta yorumcu; “Niye sağlıkla ilgili bu kadar dikkat ediyorum? Beden neden bu kadar önemli? Kendi bedenimde neleri deneyimledim? Ne iyi, ne kötü? Bunları yazıyorum. Kitap çıkartıyorum. Yazarken yeniden tazelediğim için anıları birçok şeye şaşırıyorum.  Hastalık tabii ki kötü ama alışkanlıklarım açısından beni ayrıca eğitti. Çok okuyorum ve özel ilgi alanım insanın vücudu ile olan bakımlar. Araştrıyorum.  Kök hücre teknolojisi ile ayrıca ilgiliyim. Herşeyi kitapta anlatacağım.
” Diye konuştu. 

Abba’nın şarkılarından yapılan “Mama Mia gibi kendi şarkılarından yarattığı bir öyküden yola çıkarak önümüzdeki yıl müzikal yapacağının müjdesini de veren Erener, son olarak; “Evlilik hayatım çok iyi ve mutluluk verici. Değiştirdi beni her yönüyle. Emre ben evlenene kadar benim ünlü olduğumun farkında değildi. Popüler kültür ile buluşan biri değil. Beğeni ve ilgileri çok başka. Çok ortak arkadaşım olmasına rağmen Emre Kula’yı duymamıştım. Onun psikolojisinde bunu kabullenmesi” dedi


Batuhan Zümrüt
 
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568