Aç bir gazoz Altın Koza'lı olsun!

Yüksel Aksu’nun senaryosunu yazıp yönettiği İFTARLIK GAZOZ, 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin yarışmalı bölümüne seçilen 12 film arasında yer aldı. 

Cem Yılmaz'ın şimdiye kadar üstlendiği başroller arasında ilk kez Egeli bir karakteri üstelik Ege’nin özgün şivesiyle canlandırdığı film, şimdiden geleceğin yıldızı olarak değerlendirilen çocuk oyuncu Berat Efe Parlar'la birlikte Macit Koper, Yılmaz Bayraktar, Ümmü Putgül, Okan Avcı, Greta Fusco gibi güçlü oyunculardan oluşan zengin oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Gazozların kapakları açılınca aynı duyguda buluşan Anadolu insanının yaşadıklarını, üzüntü ve neşeyi birlikte paylaşmalarını, 70'ler Türkiye'sinin zorlu günlerine rağmen aralarındaki samimi ve güçlü bağları Ramazan ayının ilk günlerinde yaşadıkları üzerinden çırak Adem’in gözünden anlatıyor.


Film “Her şey bir niyetle başlar” sözünü film boyunca izleyicinin yüreğine fısıldırken, darbe ertesi dönemlerin acımsızlığına da dolaylı olarak dikkati çekiyor.


NuLook, EDGE CCF ve TEKE Film ortak yapımcılığında çekilen İFTARLIK GAZOZ, 19-25 Eylül tarihlerinde düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kategorisinin güçlü adaylarından. 


Arzu Mildan 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2016, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568