Aksaray’ın göbeğinde dehşet!

  Serap Paköz’ün sunumuyla hafta içi her gün Tv 8 ekranlarında yayınlanan “Gerçeğin Peşinde”Aksaray’da akaryakıt istasyonları basılarak, kaçırılan 11 yaşındaki Ege D.’nin başına gelenler damgasını vurdu.   

Aksaray’ın göbeğinde dehşet!

Serap Paköz programı Aksaray’ın göbeğinde yaşanan dehşet anlarını anlatarak açtı:

“Dün akşam Aksaray’da (Niğde) akaryakıt istasyonları basılarak, maskeli ve silahlı iki saldırgan tarafından 11 yaşında bir çocuk Ege D. kaçırıldı.

Saldırganların üçüncü kişiden yardım alarak, yolda araç değiştirdikleri edindiğimiz bilgiler arasında. İhbarlar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilmiş. Ege D.’nin babası Galip Bey, olayın yaşandığı anlarda yurt dışından gelen kardeşleriyle Alanya’daymış. Bölge çok geniş bir alan, arama çalışmaları devam ediyor. Ege D. neden kaçırıldı? Fidye için mi yoksa bir hesaplaşma mı söz konusu?” 
 
Olayla ilgili yeni gelişme!
Olay yeri görüntüleri ekrana gelirken Serap Paköz, bölge muhabiri Harun Atalay’a bağlandı. Harun Atalay; “Silahlı, maskeli şehir eşkıyaları burada bir dehşet anı yaşatmışlar. Ege D. varlıklı, 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu. Olayla ilgili yeni bir gelişme var onu paylaşmak istiyorum. Aksaray Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın titiz çalışmaları sonucu 24 saat dolmadan bu iki saldırgana yardım eden iki kişi gözaltına alındı, şu anda sorgudalar ” sözleriyle olayla ilgili son gelişmeleri bildirdi. 
 

Çocuğumuzu bulun 
Babanın ilaçlarla ayakta durmaya çalışması nedeniyle Dede Ekrem Dinç, telefon bağlantısı ile programa katılarak; “Bu saate kadar bizi arayıp, fidye isteyen olmadı. Bize sizler, devletimiz yardım edin. Çocuğumuzu bulun. Çocuğumuz nerde, ne yapıyor merak içindeyiz” diyerek yardım istedi. 
 
Gerçeğin Peşinde ekibin röportaj yaptığı anne Gülfidan Dinç; “Rüya görüyor gibiyim sanki sabah olacak her şey aydınlanacak. Burası küçük ve güvenilir bir yer böyle bir şey yaşanması imkansız inanamıyorum. Amaçlarını anlamış değilim.” dedi. 
 
Kaçıranlardan birinin kimliği saptandı
Serap Paköz programın sonlarına doğru; “Ege D.’yi kaçıranlardan birinin kimliğinin saptandığını, bu şahsın 21 yaşında ki F. K. olduğunu” duyurdu.  
 

Gamze KARAMAN BOSTAN

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568