Bağımısz film yapımcılarına destek

Özellikle uzun soluklu projeler ve dönem işleri için bulunmaz fırsatlar sunuyor.

Bağımısz film yapımcılarına destek

KRM Film'in sahibi yapımcı/yönetmen Kerem Topuz, işletme ortağı olduğu film platolarını, bağımsız sinemacıların da yararlanabilmesi için 'bedelsiz olarak' kullandırabileceklerini açıkladı.

Sadece; ilk uzun metrajlı sinema filmini gerçekleştirecek olan ve 'auter' yönetmenlerin projelerine 'bedelsiz' destek olacaklarını açıklayan Topuz, başvuruda bulunacak olan film yapımcılarının, projelerini tanıtıcı materyallerini (yazı/resim/video/sunum dosyası vs...) mail yoluyla göndermelerinin yeterli olacağını belirtti. Yapılacak değerlendirmeler ve görüşmeler neticesinde de uygun bulunan projelerin desteklenmesine karar verilecek.

150 dönüm arazi üzerinde yer alan, toplamda 3.000m2'lik kapalı alanı bulunan Küçük Platoları, film sektöründeki ihtiyacı karşılamak üzere yatırımcı Şebnem Küçük ve Kerem Topuz'un ortak girişimiyle hizmete sunulmuştu.

Geçtiğimiz yıl Kerem Topuz'un proje ve eser sahibi olduğu, yönetmenliğini Barış Erçetin'in, başrollerini Bülent Çolak, Orhan Eşkin, Levent İnanır ve Rıza Sönmez'in paylaştığı 'Kanunsuzlar' isimli sinema filminin çekimleri de burada gerçekleştirilmişti. 

İstanbul'a yaklaşık bir buçuk saat mesafede, Çorlu ilçe sınırlarında yer alan platoların sektördeki büyük bir açığı kapatması öngörülüyor. Ulaşım açısından İstanbul'un hemen yanı başında yer alması, sesli çekimler için trafik ve gürültülü lokasyonlardan uzak oluşu, dış mekan dekorlarının kurulabilmesi için oldukça geniş açık alanlara sahip olması, kapalı alanların tavan yüksekliklerinin teknik yeterlilikleri karşılaması gibi avantajları bulunan platolar, konaklama açısından da Hilton, Divan ve Seaside Hotel gibi beş yıldızlı otellere yaklaşık 10 dakika mesafede yer almasıyla, özellikle uzun soluklu projeler ve dönem işleri için bulunmaz fırsatlar sunuyor.   

Başvuru için mail adresi: info@krmfilm.com veya studios@krm.international
www.yakamozyakut.com.tr İstanbul / Muharrem ERDEMİR

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2015, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568