Child 44

Yönetmen:Daniel Espinosa

Gururlu Sovyet sisteminin ürünü olan, yetim ve bir savaş kahramanı Leo Demidov (Tom Hardy), gizli servisin rütbe basamaklarını tırmanıp devletin iç güvenliğinden sorumlu hale gelir.

Sadist meslektaşı Vasil (Joel Kinnaman), daha önce şüphelendiği Anatoly Tarasovich Brodsky (Jason Clarke) adındaki ajanı yakaladığında, ajan “hain” olarak, Leo’nun öğretmen karısı Raisa’yı (Noomi Rapace) hedef gösterir.Raisa vatana hainlik suçuyla sorgulandığı sırada Leo, tren yolu kenarında bulunmuş bir çocuk cesedi olayı ile ilgilenmektedir.

Aksi deliller olsada Leo bu ölümü, çocuğun babası MGB ajanı Alexei Andreyev’e (Fares Fares), Stalin‘in “Cennette suç yok” politikası sebebi ile bir kaza olarak tanımlar.Leo karısı aleyhinde bir ifadede bulunmadığı için MGB Komutanı Major Kuzmin (Vincent Cassel), çifti bir sanayi şehri olan Volsk’a sürgüne gönderir. Tek odalı bir harabede yaşamlarını sürdürürken, çift Alexei’nin oğlunun ölümüne birebir benzeyen cinayetlerden haberdar olur.

Yörenin polis şefi General Nesterov (Gary Oldman) ile birlikte Moskova’ya geri sızarlar ve ipucları onları, fabrika çalışanı Vladimir Malevich’e (Paddy Considine) götürür. Eski meslektaşı Vasili, Leo ve Raisa’yı çocukların katilini bulmaması için psikopatça engellemeye çalışır. Bunun nedeni Stalin’in suçtan arınmış bir komunist topluluk fikridir. Sonunda kahraman, pedofili ve bürokrat arasından sadece biri hayatta kalacaktır. Ancak insanların gördüğü zarara rağmen Sovyet Hükümeti, Leo’nun doğrularına duyarsızlığını sürdürür.

Tom Rob Smith’in çok satan romanından uyarlanmış 44.Çocuk, 1953 Stalin Rusya’sında heyecanlı bir gerilim hikayesi. 44. Çocuk’un yapımcılığını Ridley Scott, Micheal Schaefer (Exodus: Tanrılar ve Krallar) ve Akademi ödüllü Greg Shapiro (Ölümcül Tuzak, En iyi film, 2009) üstlenmektedir.

Yönetmen:Daniel Espinosa
Film Süresi:137 dk
Senaryo: Richard Price.

Yapımcılar: Ridley Scott, Michael Schaefer, Greg Shapiro.
Müzik: Jon Ekstrand.
Görüntü Yönetmeni: Oliver Wood.
Oyuncular: Tom Hardy, Gary Oldman, Noomi Rapace, Joel Kinnaman, Jason Clarke, Vincent Cassel, Charles Dance, Nikolaj Lie Kaas .
Dağıtım: Moments Ent.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2015, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568