Cinayet sebebi istismar mı?

Yapımcılığını Bloom Medya, genel koordinatörlüğünü ise Reyhan San Tunaboylu'nun üstlendiği,

Cinayet sebebi istismar mı?

Serap Ezgü modoratörlüğünde Tv8 ekranlarına gelen ‘Gerçeğin Peşinde’ programı ses getirmeye devam ediyor.

Uzman kadrosu ile 16 yıldır çözülemeyen Hande Çinkitaş cinayetine odaklanan ekip, sır perdelerini bir bir aralamaya başladı. 12 yaşındaki Hande’nin evinde öldürülmesi ile ilgili bugüne kadar bütün bulgular üvey annesi üzerine yoğunlaşırken, programa bağlanan telefonlar olayın seyrini tamamen değiştirdi. Hande’nin dedesi ile ilgili istismar iddiaları ortaya atılınca, programa ard arda iddiayı doğrular nitelikte telefonlar yağdı. Üvey anne Şehnaz hanım, hala sessizliğini korurken baba Nezih Çinkitaş'ın çelişkili ifadeleri ise akılları karıştırmaya devam ediyor. 16 yıldır cinayet olarak işlenen olayın aslı çocuk istismarı mı? Gerçeğin Peşinde şimdi bu sorunun peşine düştü.

Hande Çinkitaş cinayeti çözülmeye devam ederken, ‘Gerçeğin Peşinde’ programı bir cinayet dosyasını daha araladı. 14 ay önce sevgilisi tarafından kazayla öldürüldüğü iddia edilen Yağmur'un annesi Sevgi hanım anlattıklarıyla, başta Serap Ezgü olmak üzere tüm seyircileri gözyaşlarına boğdu. Anne Sevgi hanım “Sevgilisi silahla oynarken silah ateş almış, şakayla ölmüş benim yavrum, madem şaka gelsin kızım” serzenişleriyle acısını dile getirdi. Acılı anne katil zanlısı Egemen'in ve olay yerinde olan insanların verdiği çelişkili ifadelerden dolayı bu olayın anlatılandan farklı olduğunu ve kızının bir cinayete kurban gittiğini iddia etti. Serap Ezgü ve ekibi Yağmur'un ölümündeki gerçekleri ortaya çıkarmak için kolları sıvadı. Genç kız gerçekten bir kazaya mı kurban gitti, yoksa bir cinayet örtbas mı ediliyor? Egemen neden olaydan önce sosyal medya hesaplarında cinayete yönelik paylaşımlar yaptı? Acılı annenin iddiaları ne kadar doğru? Her geçen gün ortaya çıkan yeni tanıklar ve deliller ile Gerçeğin peşinde ekibi tüm bu soruların cevabını bulmak için yola çıktı. 
 
Yayın sırasında kızlarını kaybeden Hande ve Yağmur'un annelerinin birbirine sarılıp ağlaması, stüdyoda duygusal anlar yaşanmasına neden oldu. Kadın ve çocuk cinayetlerine dikkat çeken Serap Ezgü acılı annelere, her iki olayı da aydınlatacağının sözünü verdi.
 
Hafta içi her gün saat 17.00 Tv8 ekranlarında ‘Gerçeğin Peşinde’ programı sır perdelerini aralamaya devam ediyor.

Kaya EVENT

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568