Everest'te Facia...

Everest Dağı’nda 1996’da yaşanan facianın üç boyutlu karşılığı…

Başroldeki Jake Gyllenhaal’a Keira Knightley, Jason Clarke, Josh Brolin, Sam Worthington, John Hawkes ve Robin Wright eşlik ediyor. Yönetmenlik koltuğunda ise stüdyolara yavaş yavaş ısınan İzlandalı Baltasar Kormákur var.

Dünya’nın en yüksek dağının zirvesine ulaşma çabası etrafındaki çabasından ilham alan Everest, insanlığın karşılaştığı en sert kar fırtınalarından biriyle sınırlarının ötesinde zorlanan iki farklı seferin şaşırtıcı yolculuğunu anlatıyor. Hayat boyu süren tutkuları nefes kesen bir yaşam mücadelesine dönüşürken gezegenin en acımasız doğa gücüyle azimleri sınanan dağcılar, imkânsıza yakın engellerle karşılaşacaklar. Bu epik macerada Jason Clarke, Josh Brolin, John Hawkes, Robin Wright, Michael Kelly, Sam Worthington, Keira Knightley, Emily Watson ve Jake Gyllenhaal rol alıyor.

Film, stüdyo dışında Nepal’de Everest’in eteklerinde, İtalyan Alpleri’nde ve Roma’da Cinecittà Stüdyoları ile İngiltere’de Pinewood Stüdyoları’nda çekildi.


Film Süresi: 121 dk
Yönetmen: Baltasar Kormakur
Senaryo: William Nicholson, Simon Beaufoy.
Yapımcılar: Tim Bevan, Eric Fellner, Baltasar Kormákur.
Görüntü Yönetmeni : Salvatore Totino.
Müzik: Dario Marianelli.
Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Keira Knightley, Jason Clarke, Josh Brolin, Sam Worthington, Robin Wright Penn, John Hawkes, Emily Watson, Elizabeth Debicki.
Dağıtım: UIP

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 23:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568