Fiziksel dönüşüm rekoru kıran başrol

The Theory of Everything

Fiziksel dönüşüm rekoru kıran başrol

1963 yılında İngiltere’de Cambridge Üniversitesinde kozmoloji öğrencisi olan Stephen (Sefiller’den Eddie Redmayne tarafından canlandırılıyor) büyük adımlar atmaktadır ve evren için “basit, etkili bir açıklama” bulmaya kararlıdır.

Cambridge’de güzel sanatlar öğrencisi Jane Wilde’a (Felicity Jones - The Invisible Woman) aşık olduğunda kendi dünyası ortaya çıkar. Ama 21 yaşındaki bu sağlıklı, aktif, genç adama dünyasını sarsan bir teşhis konur; motor nöron hastalığı, uzuvlarını ve yeteneklerini etkileyecek, konuşmasını ve hareketlerini kısıtlayacak ve iki yıl içinde hayatını alacaktır. Jane’in aşkı, muazzam desteği ve kararlılığı çok güçlüdür ve çift evlenir. Yeni karısı yanında yorulmak bilmeden mücadele ederken Stephen teşhisini kabullenmeyi reddeder. Jane, Stephen’ı evrenin yaradılışıyla ilgili ilk teorisini içeren doktorasını bitirmesi için cesaretlendirir.

Bir aile kurarlar ve yeni elde ettiği ve geniş yankı uyandıran doktorasıyla Stephen en hırslı bilimsel çalışmasına başlar ve artık çok az sahip olduğu konuyu, zamanı inceler. Vücudu giderek kısıtlanırken zihni kuramsal fiziğin uç sınırlarını araştırmaya devam eder. Jane ile birlikte en düşük olasılıklara meydan okurlar, tıpta ve bilimde çığır açarlar ve hayal edebildiklerinin bile ötesini elde ederek 21. yüzyıla gelirler.

ALS hastalığına yakalanan ünlü fizikçi Stephen biyografisi. Yönetmenlik koltuğunda James Marsh otururken, fiziksel dönüşüm rekoru kıran başrol performansıyla Eddie Redmayne, Hawking’i canlandırıyor.

Film Türü:Dram
Orjinal Adı:The Theory of Everything
Yönetmen:James Marsh
Film Süresi:123 dk
Senaryo: Anthony McCarten.
Yapımcılar: Tim Bevan, Lisa Bruce, Eric Fellner, Anthony McCarten.
Görüntü Yönetmeni : Benoit Delhomme.
Müzik: Johann Johannsson.
Oyuncular: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Charlie Cox, Emily Watson, Tom Prior, Harry Lloyd.
Dağıtım: UIP.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568