Hala adlı film

JCI İstanbul Crossroads 7.Uluslararası Kısa film Festivaline damgasını vurdu...

Hala adlı film
Festivali, bu yıl yedincisi düzenlenen, amacı dünyada kültürlerin buluşmasına aracılık etmek ve buna bağlı olarak tüm sinema sevenlerin ve filmcilerin, ‘Kültürler Arası Diyalog' temalı kısa filmlerini beyaz perdeye taşımalarını hedefleyen bir kısa film yarışması ve festivalidir.

Yarışma bölümünde ise "Kültürler Arası Diyalog" temalı kurmaca, canlandırma, belgesel ve deneysel türündeki kısa filmler yarıştı ve yönetmenleri çeşitli ödüllerle desteklendi.

Beykent Üniversitesi Taksim Yerleşkesindeki gala gecesinde Film-San Vakfı Müdürü Kıvanç Terzioğlu ve Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Film-San Vakfı Bşk. Yardımcısı Bahar Öztan ‘ın sunumlarıyla JCI ISTANBUL CROSSROADS 7. ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ ödülleri sahiplerini buldu.

Festival Kapsamına katılan filmler;
DEDELER EN İYİSİNİ BİLİR
KOVAN
DOM
MEDENİYET BAŞKA BİRŞEY
ULUSÖTESİ AŞKLAR
ULUSÖTESİ HAYATLAR
KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ ORMANA GİRMEK İSTERSE
THE WİND WİLL TELL SOMETHİNG,
ÖLÜ OĞULLAR
SIKIŞMAK
HALA
KIZ ÇOCUĞU

1.ciliği YÖNETMEN VEYSEL AKŞAHİN’e ait olan HALA Filmi alırken,2. ve 3. lüğüde YÖNETMEN ALİ MARDAMİ’ye ait olan THE WİND WİLL TELL SOMETHİNG ve YÖNETMENLİĞİ NEHİR TUNA’ya ait olan DEDELER EN İYİSİNİ BİLİR filmleri derecelendirildi...

Kısaca “ Hala “ adlı Filmi Kayseri’de yaşayan Yönetmen Veysel Akşahin tarafından bir belgesel olarak hazırlanmış. Belgesel’de hayata erkek olarak gelen bir kişinin, kendisinin doğumundan bugüne kadar olan zamanda kadın olarak hissetmesi ve yaşadığı köyde bu şekilde kabullenilerek hayatına devam etmesini konu alıyor.Belgeseli çekilen kişinin Türk Sanat Müziğinin Divası olan BÜLENT ERSOY’a hayranlığı, evinin her kösesinde Bülent Ersoy’un resimlerinin olması ve vasiyet olarak en çok istediği şey olarak nitelendirdiği en büyük unsurda Bülent Ersoy ile tanışması vurgulanıyor.  

JCL İstanbul Mutluk Koro’sunun Kurucusu Soprano İlayda Sallioglu'nun önderliğinde ve değerli müzisyen Özkan Turgay' ın katkılarıyla 13 kişilik bir gönüllü ekipten oluşan JCI İstanbul Mutluluk Korosu da mini bir konser ile geceye renk kattı.

Bu seneki jüri üyeleri ise;
Prof.Dr. Oğuz Makal - Beykent Ün. İletişim Fak.Dekanı
Prof. Dr.Ebru Güzelcik Ural – Beykent Ün. Güzel Sanatlar Fak. Dekanı
Bülent Doruker - Yapımcı / DFC Türkiye Direktörü
Yrd.Doç.Dr. Murat Akser - Kadir Has Ün. Öğr. Gör.
Ege Ellidokuzoğlu - Yapımcı /Görüntü Yönetmeni
Murat Karahüseyinoğlu - Senarist / Yönetmen gala gecesinde yerlerini aldılar…

Dünya’nın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı ve Avrupa’nın En Başarılı Yayını

JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Yarışıması ve Festivali, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da ülkemizin tanıtımına katkıda bulunduğu kabul edilmiş bir festival olarak JCI 2007 Dünya Kongresinde "Dünyanın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı" ve "Avrupa'nın En Başarılı Yayını" seçilmiştir.

Junior Chamber International (JCI) Istanbul hakkında:
1992’den bugüne JCI İstanbul gerek projeleri gerekse eğitimleri ile genç lider ve girişimcilerin bireysel gelişimlerine katkıda bulunarak, toplumda pozitif değişimi sağlamak için çalışmaktadır. 1987 yılında üyeliğe kabul edilen JCI Türkiye’nin en büyük ve köklü şubelerinden olan JCI İstanbul aynı zamanda JCI Türkiye adına JCI‘nin tüm Dünya’da düzenlediği Ten Outstanding Young Persons (TOYP)‘un Türkiye ayağını düzenlemektedir. Ayrıca JCI İstanbul, 7 senedir düzenlediği Uluslararası Crossroads kısa film festivali ile de kültürel diyaloga katkı sağlamaktadır. Bunun dışında Dünya’nın en büyük Girişimcilik çalışması olan Global Girişimcilik Haftası’nın Türkiye’de icra kurulu üyesi olmakla birlikte Girişimci Ruhlar Buluşuyor, Çizgi Dışı Kariyer Sohbetleri, Yönetici Kariyer sohbetleri ve eğitimleri ile de ekosisteme katkı sağlamaktadır. Twinning – uluslararası aktiviteleri, TOYP Akademi’nin yanı sıra Türkçe - İngilizce Münazara ve Topluluk Önünde Konuşma çalışmaları, Şehrini Anlat fotoğraf yarışması, Oya projesi, Roman projesi, Mutluluk Korosu, Şirketler arası Münazara yarışması, JCI İstanbul Akademi ile de çalışmalarını sürdürmektedir.

Belgin S.Turan yakamozyakut.com ANKARA
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2012, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568