İftarlık Gazoz ve ekibi Adana'da

23. Uluslararası Adana Film Festivali'nin yarışmalı bölümüne seçilen 12 film arasında yer alan 'İftarlık Gazoz' filminin galası Cem Yılmaz’ın katılımıyla M1 Adana AVM'deki Cinemaximum'da gerçekleştirildi.

İftarlık Gazoz ve ekibi Adana'da

Yönetmen, oyuncu ve yapımcı ve teknik ekibin tam kadro yer aldığı galaya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile geniş bir davetli topluluğu ve sinemaseverler katıldı.

Başrollerini Cem Yılmaz ve Berat Efe Parlar’ın paylaştığı "İftarlık Gazoz"un yönetmen ve senaristi Yüksel Aksu, film öncesi ve film sonrası yapılan söyleşide ekip ile birlikte soruları cevaplandırdı.

Zaman zaman izdiham yaşanan galaya Cem Yılmaz esprileri ile damga vururken yönetmen ve senarist Yüksel Aksu Adana halkına büyük bir müjde verdi.

Söyleşi sırasında yönetmen ve senarist Yüksel Aksu; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ’nün desteği de olursa Yörükler ile ilgili bir film çekmek istediğini belirtti.  Ve hemen ardından Hüseyin Sözlü mikrofonu alarak bu konuda her türlü destek sözü verdi.


FİLM HAKKINDA
Cem Yılmaz’ın şimdiye kadar üstlendiği başroller arasında ilk kez Egeli bir karakteri Ege'nin özgün şivesiyle canlandırdığı film, şimdiden geleceğin yıldızı olarak değerlendirilen çocuk oyuncu Berat Efe Parlar’la birlikte Macit Koper, Yılmaz Bayraktar, Ümmü Putgül, Okan Avcı, Greta Fusco gibi güçlü oyunculardan oluşan zengin oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Senarist Yüksel Aksu
Besteci Evanthia Reboutsika
Yapımcı Yüksel Aksu
Yapımcı Elif Dağdeviren
Yapımcı Muzaffer Yıldırım
Görüntü yönetmeni Mirsad Heroviç
Kurgu Taner Sarf
Sanat yönetmeni Levent Kulaç
Kostüm tasarımcısı Fadim Üçbaş
Makyaj sanatçısı Derya Ergün


1970’lerin Türkiye’sinde Ege’nin bir kasabasında geçen film, okulu tatile giren ve yaz tatilini boş geçirmek istemeyen bir çocuğun, Ramazan ayının başlarında, Cem Yılmaz’ın canlandırdığı “Gazozcu Ustası Cibar Kemal”in yanında çalışmaya başlamasını ve sonrasında yaşanan trajikomik olayları konu alıyor.
Burhan Akdağ 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568