İki ödüllü " Nerdesin Aşkım"

ULUSLARASI FESTİVALLERDEN, İKİ ÖDÜLLE TÜRKİYE’YE DÖNEN “NERDESİN AŞKIM”, ONUR HAFTASI KAPSAMINDA  İLK KEZ TÜRKİYE’DE GÖSTERİM YAPACAK

İki ödüllü " Nerdesin Aşkım"

Merve Gezen’in yazıp yönettiği ve başrolünü ödüllü oyuncu Seyhan Arman’ın canlandırdığı kısa filmNerdesin Aşkım”, tamamlandığından bu yana birçok Uluslararası Festivale katıldı. Dünya festivallerini gezen film, Boston’dan “İnsan Hakları Ödülü” ve Kanada’dan Yabancı Film kategorisinde “En Mükemmel Film” ödülleri aldı.

Trans bir bireyi intihara sürükleyen sürecini anlatan filmin, başrol oyuncusu Seyhan Arman, Özge karakterine hayat verdiği başarılı performansı ile katıldıkları festivallerde başta jüri üyeleri olmak üzere festival seyircisini ile derinden etkiledi.

25 Haziran Cumartesi saat 18.00’de Cezayir Toplantı Salonu’nda ilk kez Türkiye’de gösterimi yapılacak filmin, gösteriminden hemen sonra yönetmen Merve Gezen ve Seyhan Arman ile de söyleşi gerçekleşecek.Seyhan Arman Kimdir ?
 
1980 Adana dogumlu. Tiyatroya 1994 yılında Adana Kardeş Oyuncular Tiyatrosu'nda amatör olarak  başladı. Daha sonra profesyonel olarak Aktif Sanat Tiyatrosu, Özürlüler Sahne Tiyatrosu, Tiyatro Gerçek, Adana Birlik Sahnesi, Adana Sanat Tiyatrosu, Gamsız Kabare, Tiyatro Maan, Çamur'dan Tiyatro'da çalıştı. Dilruba Saatçi'den oyunculuk egitimi alan Arman, Engin Alkan'ın yönettiği Islah Evi, Küskün Müzikal ve Huysuz isimli oyunlarda reji ekibinde çalıştı. 
 

Teslimiyet filmi ile 22. Ankara UluslararasI Film Festivali Seçici Kurul Oyunculuk Özel Ödülü ve Güneşi Gördüm filmi ile 23. UluslararasI  Singapur Film Festivali En iyi Performans (Best Performance 'The Entire Cast') Ödülü alan oyuncu sinema-dizi oyunculuğunun yanı sıra Madame Margot isimli Kabare'de halen Mc-Queen Matmazel Coco karakterini canlandırıyor.  İnsan hakları aktivisti olan Arman İstanbul'da yaşıyor.
 
 
Filmin Künyesi;
 
Yazan&Yöneten: Merve Gezen
Yapımcı: Defne Gezen
Görüntü Yönetmeni: Serkan Gülgüler
Sanat Yönetmeni: Şükran Gören
Kurgu: Oğuz Çelik
Oyuncular: Seyhan Arman, Didem Soylu, Esen Gül, Cansel Karagöz, Bora Üstkaya, Belgin Köse, Ömer Nurlu, Cem GürakanBerk Şenöz

 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 07:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568