Inferno - Cehennem

Yönetmen: Ron Howard

Dan Brown'un aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrolünde Tom Hanks yer alıyor. Tom Hanks bu filmde, daha önce Dan Brown'un "Da Vinci Şifresi", "Melekler ve Şeytanlar" kitaplarının da ana karakteri olan Robert Langdon'ı tekrar canlandırıyor. Yönetmenliğini Ron Howard'ın üstlendiği, senaryosunu ise David Koepp'in yazdığı filmde, Tom Hanks'a oyuncu Felicity Jones eşlik ediyor.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa'da olduğunu anlar. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante'nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa'nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik'in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon'ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler.

Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul'dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır.


Film Adı: Cehennem
Orjinal Adı: Inferno
Film Türü: Gerilim
Vizyon Tarihi: 14 Ekim 2016 Cuma
Film Süresi: 121 dk
Yönetmen: Ron Howard
Senaryo: David Koepp.
Yapımcılar:Sony Pictures .
Görüntü Yönetmeni : Salvatore Totino.
Müzik:Hans Zimmer .
Oyuncular:Tom Hanks, Felicity Jones, Irrfan Khan, Ben Foster, Sidse Babett Knudsen, Omar Sy.
Dağıtım: Warner Bros. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568