Konuğumuz Sultan Radyo

1990 yılında ülkemizde radyo yayıncılığın üst noktaya ulaştığı yıllarda; Kilis'te bir çok radyo istasyonu yayın hayatına merhaba diyerek radyo kültürünü gündeme taşımışlardı. Yıl 2014 ve Kilis'te 1 tane radyo istasyonu yayın hayatında...

Konuğumuz Sultan Radyo

ve biz bu yayında ki radyo istasyonu Sulatan Radyo'yu Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Yalnız ile konuştuk....

1991 yılında yayına hayatına başlayan Sultan FM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalnız, Sultan FM’in yeni yayın dönemine güçlü kadrosu ile damgasını vuracağını belirtti.

Yönetim Kurulu Başkanı Yalnız  gazetemize yaptığı açıklama, “1991 yılında  frekansı 106,0  da doğuş FM olarak yayın hayatına başlayan Kilis‘in  ilk yerel radyosu olan radyomuz 22 Aralık 1995 yılında ismini Sultan Radyo Yayıncılık A.Ş olarak değiştirmiş olup, sultan radyo logosuyla Kilis il sınırları içinde yayın yapan tek radyodur. Yayın çizgimiz;  her kesime hitap eden müzik ve programlar ile yöremize ait müzik ve sanatçılarla yapılan canlı müzik Show programlarından oluşmaktadır,” şeklinde konuştu.


Radyonun yeni yönetimiyle, titiz bir çalışma sonucu ortaya çıkan  yeni yayın çizgisiyle daha da güçleneceğini ifade eden Mehmet Yalnız, “Bu gücü sadece Kilis değil, internet aracılığıyla  Türkiye içerisinde  ve dünyanın çok farklı yerlerinde yaşayan Kilisli hemşerilerimize de hitap ederek, çok önemli bir dinleyici potansiyeline ulaşmıştır. Böylelikle yöre müzikleri, gündemde olan hit müzikler, yerel sanatçılarla canlı müzik yayınları, önemli konu ve konuklarla yapılan programlardan oluşan yeni yayın çizgisi sultan radyo dinleyicilerinden tam not almıştır,” dedi.

Sultan Radyo’nun en iyi referansının  reklam firmaları olduğunu belirten Sultan Fm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalnız;

Yeni yayın döneminde Genel Yayın Müdürü  ve reklam sorumlusunun  Alem Duran olduğunu vurguladı ve katkılarından dolayı özellikle Kilisli esnaflara teşekkür eden Sultan FM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalnız, radyo kültürünün yaşatılmasında  başrol oynayan, Sultan FM’e  gönül veren  tüm Kilis halkına saygı ve şükranlarını sunarak, iyi dinlemeler temennisinde bulundu.

Radyonun yayın program akışı:
YALNIZLA SEVGİ ÇEMBERİ
ALEM DURANLA HAYATA DAİR
GÖNÜL DOSTU MEHMET ÇETE
UĞUR BÖCEĞİNİZ OKAN (MATRAX) 
MUSTAFA İLE MÜZİK ZİYAFETİ
AHMETLE TÜRKÜ SAATİ
ADEMLE GECE SEFASI 
SAVAŞLA ARADA BİR
İLAÇ MEHMETLE GÜNE MERHABA 
İSO VE İSONUN MEKANI 

..... Radyolar kapanmasın! Şarkılar susmasın!
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568