Mc Farland USA

Kevin Costner, Maria Bello, Morgan Saylor filmi...

Inspired by the 1987 true story, McFarland, USA follows novice runners from McFarland, an economically challenged town in California’s farm-rich Central Valley, as they give their all to build a cross-country team under the direction of Coach Jim White (Kevin Costner), a newcomer to their predominantly Latino high school.

Coach White and the McFarland students have a lot to learn about each other but when White starts to realize the boys’ exceptional running ability, things begin to change. Soon something beyond their physical gifts becomes apparent—the power of family relationships, their unwavering commitment to one another and their incredible work ethic.

With grit and determination, the unlikely band of runners eventually overcomes the odds to forge not only a championship cross-country team but an enduring legacy as well. Along the way, Coach White realizes that his family finally found a place to call home and both he and his team achieve their own kind of American dream.


Onlar altında kros takımı inşa etmek onların hepsi vermek gibi 1987 gerçek bir hikaye esinlenerek, McFarland, Amerika Birleşik Devletleri, McFarland, California  çiftliktr zengin Central Valley bir ekonomik meydan kasaba acemi koşucu izler Antrenör Jim White (Kevin Costner), onların ağırlıklı Latino liseye yeni başlayanlar yönü. Antrenör Beyaz ve McFarland öğrencilerin birbirleriyle hakkında öğrenecek çok şey var ama ne zaman Beyaz erkek gerçekleştirmek başlar ?? olağanüstü çalışan yeteneği, işler değişmeye başlar. Yakında onların fiziksel hediyelerin ötesinde bir şey. Aile ilişkileri belirgin ?? gücü, bir başka ve onların inanılmaz iş ahlakı onların sarsılmaz bağlılıklarını olur kum ve kararlılıkla, koşucular olası bant sonunda oran sadece bir şampiyonluk kurma üstesinden çapraz ülke ekibi ancak kalıcı bir miras olarak iyi. Yol boyunca, Koç Beyaz ailesi nihayet ev aramak ve hem o ve ekibi, Amerikan rüyasının kendi tür ulaşmak için bir yer buldum olduğunu anlar.


Yönetmen: Niki Caro 
Yazar: Christopher ClevelanN 
Stüdyo: Walt Disney Pictures 
Oyuncular: Kevin Costner, Maria Bello, Morgan Saylor Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2014, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568