Nuri Alço'ya Almanya'dan ödül

Türk sinemasının usta oyuncusu Nuri Alço’ya ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü, Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik verdi.


Yazar Ayça Öztorun;  "Nuri Alço'nun dostluğu ve vefa duygusu tartışılamaz.Türk  sinemasının en dürüst ve en kaliteli insanlarındandır" diye açıklamada bulunarak, sanatçı dostu Nuri Alço'yu, yaşam boyu onur ödülünden dolayı tebrik etti. 

Nuri Alço, gazete yazarımız Ayça Öztorun'a, "Almış olduğum ödülü bana layık gören herkese teşekkür ederim. Sanatın ve emeğin ödüllendirilmesi onur verici. Oynadığım rollerle kötü olan şeylerden uzak durulmasını anlatmaya çalıştım.

Toplumun, özellikle gençliğin, kötülüklerden uzak durmaları adına, oynadığım rollerle sübliminal mesaj verebildiysem ne mutlu bana" dedi. 


Nuri Alço, açıklamalarına şöyle devam etti. 

 “Bu kötü adam çok önemliydi. Bu rolü sinemada, tipi iyi olmayan insanlar oynuyordu. Türker İnanoğlu, Tarık Akan ile beni birlikte oynattı. İyi ki oynamışım bu rolde. Gençliği uyuşturucu batağından kurtardım. Onlara öğüt verdim, kötü yolların vahimliğini göstererek, iyiye sevkettim. İyi ki oynamışım diyorum. Bugün de olsa yine oynarım. Gençlere örnek olmak gerekiyordu. Bunun bedeli stres haliydi ama mükafatı ödülle ve halkın sevgisiyle taçlandırılmam oldu" dedi. 

Ayça Öztorun

 
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568