Piyasadan Büyük Alacağımız Var

Yönetmenliğini Genç Kafa ekibinden Ekin Akçay’ın yaptığı komedi filminin senaryosu da Genç Kafa’dan Okan Metin, İzzet Başlak ve Ekin Akçay’a ait.

Oyuncu üç arkadaş Tarık, Ediz ve Kadir, tiyatrocu Savaş Usta’nın babadan kalma tiyatro salonunda oyunlar sergilemektedirler. Başarısız Organizatör Sadri oyunlara hiç seyirci bulamamaktadır.

Çaresizlik içindeki genç oyunculara bir gün arkadaşları Yönetmen Ertem tarafından teklif gelir. Bir dizi projesi hazırlayacaklar ve TV kanalarına satacaklardır. Bu fikir herkesin aklına yatar.

Böylelikle artık Tarık, Kadir, Ediz’le birlikte Organizatör Sadri, Yönetmen Ertem ve Yönetmen yardımcısı Ayşen, Genç Kafa isimli grubu kurarak işe koyulurlar. Genç Kafa ekibi kısa sürede bir senaryo yazarak demo çekerler. Büyük bir kanalın yöneticisi projeyi çok beğenir ama proje kanal tarafından çalınıp, adı değiştirilerek yayınlanır. Çaresizlik içindeki gençler mücadele etmeye karar verirler ama piyasa hiç de onlar kadar samimi, dürüst ve insani değildir.

Maddi-Manevi alacaklarını tahsil etmeye azmeden Genç Kafa’(darlar), kendilerini trajikomik, eğlenceli, heyecanlı bir maceranın içinde bulurlar.
Orjinal Adı:Piyasadan Büyük Alacağımız Var
Yönetmen:Ekin Akçay
Senaryo: İzzet Başlak, Ekin Akçay, Okan Metin.
Yapımcı: Sami Dündar.
Görüntü Yönetmeni :Ufuk Dinç.
Müzik : Doğa Ebrişim.
Oyuncular: İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal, Ali Rıza Kara, Okan Metin, Baran Erdoğan, Okan Sağlam, Cem Özer, Salih Kalyon.
Dağıtım: MC Film.
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568