Robinson Crusoe ve Cuma

Robinson Crusoe karakterini Serhat Kılıç, Cuma’yı ise John Nyambi canlandırıyor.

Issız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma, yaşadıkları yalnızlığa dair sıkıntıları ayyuka çıkmışken ada sahiline yanaşan bir gemi görürler.

Bu yelkensiz ve direksiz gemiden Viktor isminde maceracı bir adam iner. Gemisine doldurduğu hayvanlarıyla yozlaşan dünyanın kötülüklerinden kaçmış ve yaşayabileceği yeni bir dünyanın arayışına girmiştir. Üstelik bu adaya yalnız da gelmemiştir. Biri öz, biri evlatlık iki güzel kızı da onunla birlikte bu seyahate çıkmışlardır. Viktor’un kızları Donelya ve Yanarin manastır terbiyesiyle yetişmiş, genç ve güzel iki kızdır. Robinson ve Cuma bu konuklarını memnuniyetle adalarına kabul ederler ve yalnızlık içinde geçen o sıradan yaşamları böylelikle birden renklenmeye başlar.

Kısa sürede Viktor’un kızlarına hayranlık derecesinde aşık olan ikili vuslata erebilmek için türlü yollar denemeye başlarlar. Ancak kıskanç bir kız babası olan Viktor, muhafazakar tavırlarıyla onlar için önemli bir engel olur. Robinson ve Cuma ise aşkları uğruna azimle mücadele etmeye devam ederler...

Çizgi roman okurlarının 17 yıldır mizah dergilerinden takip ettiği “Robinson Crusoe & Cuma” serisinden uyarlanan sinema filminde Robinson Crusoe karakterini Serhat Kılıç, Cuma’yı ise John Nyambi canlandırıyor.

Orjinal Adı:Robinson Crusoe ve Cuma
Yönetmen:Gürcan Yurt
Senaryo: Gürcan Yurt.
Yapımcı: Cüneyt Ceylan
Görüntü Yönetmeni :Jean Paul Seresin.
Müzik : Doğa Ebrişim.
Oyuncular:Serhat Mustafa Kılıç, John Nyambi, Beyti Engin, Damla Debre, Ebru Yücel, Emre Karayel, Devin Özgür Çınar.
Dağıtım: Mars Dağıtım.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568