“Sezen Aksu’nun saçını yaptın bir de para mı istiyorsun?”

i “360 derece Emel’ce” programı, Emel Müftüoğlu’nun sunumu ile 5. haftasında haftaiçi Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma geceleri 360 ekranlarında ...

“Sezen Aksu’nun saçını yaptın bir de para mı istiyorsun?”

18 Ekim Salı gecesi oyunculuğun kitabını yazan, yeni yetenekler keşfeden Cast direktörü  Harika Uygur, seçtiği renklerle yüzümüze, söylediği Balkan Türküleriyle ruhumuza renk katan, ömrümüze ömür katan bir güzel insan Suzan Kardeş, sanat hayatında 50 yılı geride bırakan, güzelliğiyle yıllara meydan okuyan gerçek bir sanatçı Nilgün Kasapbaşoğlu, 360 Derece Emelce’deydi...

Erdal Beşikçioğlu, sektöre kazandıran isim; Harika Uygur...

Yönetmen yardımcılığı yaparken Türkiye’de cast direktörlüğü kavramının olmadığı dönemlerde ilk kez cast direktörlüğü yapmaya başlayan Harika Uygur, dünyadaki tüm cast direktörlerinin aslında oyunculuktan geldiklerini ve kendisinin de aslında konservatuarlı bir oyuncu olduğunun altını çizdi.  Daha çok uluslararası projelerde yer alan Uygur, diziye vakti olmadığını ama dizi projesinde yer aldığında daha çok kalbine işlemesi gerektiğini anlattı. Henüz öyle bir senaryo da görmediğini söyleyen Harika Uygur; “Bir tek Hayat Şarkısı’nın cast direktörlüğünü ben yapmak isterdim” diye konuştu.  Sözlerine; “Benim yaptığım projelerde ilk kez oyunculuk yapan çok kişi oldu. Ankara’da tiyatro yaparken ara sıra yan rollerde oynamış, “Ya sen orada ne yapıyorsun? Gel buraya!” dediğim Erdal Beşikçioğlu, Neredesin Firuze ile Ragıp Savaş gibi isimler var tabii.” Diye devam etti. 


Harika Uygur; “Çok tiyatro oyunu izliyorum. Oyunculara meditasyon öneren ve bunun pratikleri olduğunun altını çizdi. Harika Uygur,  kendini tanıyan, gözlemleyen oyuncuların başarısının çok olduğunu söyledi. “Kız kardeşim gibi sevdiğim oyuncular var onları kayırmak bir tarafa onlarla aynı projede bulunmadım” diyen Uygur, yurt dışında yer aldığı projelerle birçok uluslararası oyuncu ile arkadaş olduğunu dile getirdi. Al Pacino ile birçok kez yemek yeme fırsatı bulan Uygur; “Onlarla hiç fotoğraf çektirmedim ve çektirmeyi de sevmiyorum.” dedi.  Al Pacin ile ilgili bir de sır paylaşan Uygur; ünlü oyuncunun hiç uçağa binmeyi sevmediğini dile getirdi.

***
18 Ekim akşamı 360 Derece Emel’ce’nin diğer bir konuğu ise 6 yaşında oyunculuğa başlayan Nilgün Kasapoğlu idi. Babasının sanatçı olmak istediğini ama ailesinin karşı çıtığını anlatan Kasapoğlu; “ Babam benim sanatçı olmam için elinden geleni yaptı. Beni konservatuara gönderdi” diye konuştu... Muhsin Ertuğrul’un öğrencisi olan Kasapoğlu, ilk olarak Rumeli Hisarı’nın surlarından sahneye çıktığını anlattı. Ardından sinema filmlerinde oynayan sanatçı, seslendirme de yaptığını dile getirdi. 

***

Enerjisiyle, şarkılarıyla izleyenleri her daim coşturan Suzan Kardeş, Emel Müftüoğlu’na konuk oldu. Her fırsatta Emel Müftüoğlu’nun uğuruna çok inandığını dile getiren sanatçı, ailesinin çoğunluğunun makyöz olduğunun ama kızının başka bir meslek seçtiğini dile getirdi. BKM’nin kendisine açtığı dijital platform yolunda kızı ve ekibiyle çok şahane videolar çektiğini dile getiren Suzan Kardeş; “Kızımla kendimi güvende hissediyorum” diye konuştu. 

Yemek programı yarışması ile tekrar ekranlara dönmeyi planladığını anlatan Kardeş, yeni projelerinden de bahsetti.  Filmlere konu olan bir hayat hikayesi olduğunu ve hayatının teşekkürünün “Sezen Aksu” olduğunu dile getiren Kardeş, “Bana hayatımda bambaşka bir kapı açtı. Kendimi keşfetmeye başladım.” diye konuştu. “Umutsuz olmamak gerekiyor, çalışınca başaramayacağın hiç bir şey yok, diyen ve  yaşadığı topraklarda çok acıların yaşandığı, bir camii ile müslümanlığını, bir okul ile Türklüğünü koruduğunu anlattı. “Kendimizi hep güçlü sayardık.” Diyen Kardeş Türkiye’ye geldiğinde 8 yaşında olduğunu ve çok bocaladığını anlattı.


“Sezen Aksu’nun saçını yaptın daha ne istiyorsun.”

Sezen Aksu’nun o dönem Adile Naşit ile birlikte oynadıkları Çalıkuşu fotoramanında makyöz olarak çalıştığını anlatan Suzan Kardeş, sözlerine şöyle devam etti; “Fotoramanı rahmetli Samim Değer çekiyordu. Rol icabı Sezen Hanım da rolünde peruk takacak Ancak Sezen hanım asla kendine saç makyaj yaptırmaz. Dokunamazssınız. Ben o akşam o kadar ısrarcı davrandım ki, çalıştığı Bebek Maksim’e çağırdı beni. İlk defa gazinoya gidiyorum. Bu arada ben ben kendisine 10 yıl sonra ruj sürdüm, 20 yıl sonra da kaşına kalem çektim. Neyse... Akşam gittim. İşimi yaptım gece tam çıkarken,  “Kaç para vereceğim sana” dedi. İlk defa saç yapmaya gazinoya gitmişim. “Sezen Aksu’nun saçını yaptın daha ne istiyorsun. Bir de sana para mı verecez şimdi? dedi. Ben çok  şaşırdım. Dedim ki, heralde bu böyle bir kadın. Tamam o zaman, dedim ve tam çıkacakken kapıdan, “Gel buraya, deli misin? dedi. O gün bugün tam 35 sene oldu. 

Ben oyuncu değilim, şarkıcı da değilim diyen Suzan Kardeş, kendini görev adamı olarak nitelendiriyor. “Makyaj masamda ben gerçek sanatçıların emeklerini, hayallerini bilirim. Ben onların yerine kendimi koyamam.” Diyen Kardeş, sözlerine “Ama ben şanslı bir kadınım. Şarkı söylemeyi çok seviyorum.” Diye devam etti.

Seksenler dizinde oyunculuğun başarıyla hakkından gelen Suzan Kardeş, dizide annesini örnek aldığını söyledi. Programda annesinin hikayelerini anlatan Suzan Kardeş esprileri ve annesinin taklidiyle anlattığı hikayeler izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı... 


360 Derece Emel’ce de Bu Hafta...

19 EKİM ÇARŞAMBA EDA VE METİN ÖZÜLKÜ – MURAT SEREZLİ – HACI ALİ KONUK

Ekranlarınızın başında olmanız için çok sebep var 360 Derece Emel’ve yine farklı konuklarıyla geliyor, 
Aşkları dillere destan, şarkıları gönüllere derman, bir güzel çift Eda- Metin Özülkü,
Anne babasından aldığı oyunculuk bayrağını hiç düşürmeden taşıyan Murat Serezli,
 Seksenlerin Bekçi Bekir’i, Hacı Ali Konuk, 360 Derece Emelce’de!

20 EKİM PERŞEMBE BURAK KUT – SİBEL TURNAGÖL
360 Derece Emel’ce birbirinden farklı konuklarıyla ekranlarınıza renklendiriyor,

Popüler müziğin kült isimi, hepimizin Bebetosu, yıllara meydan okuyan şarkıları ve gençliğiyle yüzümüzü gülümseten Burak Kut,
Dillere destan güzelliği, naif içten gülümsemesiyle ekranı ve beyaz perdeye çok yakışan bir kadın Sibel Turnagöl, 360 Derece Emel’ce de!

21 EKİM CUMA BİROL GÜVEN - GÜLAY
Ekranda görmeyi sevdiğimiz isimler 360 Derece Emelce’de,
Türk dizi tarihine adını altın harflerle yazdıran, şimdiden kült olmuş bir sürü yapımıyla önemli isim senarist-yapımcı Birol Güven,
Buğulu sesi ve içten yorumuyla “Cesartin Var mı Aşka?” diyerek yıllar önce en doğru soruyu soran, binlerce genci romantizme boğan, güzel gözlü şarkıcı Gülay 360 Derece Emelce’de!


 
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2016, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568