Snowden

Yönetmen: Oliver Stone

Gerçek olaydan esinlenilmiş gerilim ve aksiyonu yüksek filmin başrollerinde Shailene Woodley, Joseph Gordon-Levitt ve Nicolas Cage yer alırken, yönetmen koltuğunda ise usta isim Oliver Stone oturmakta.

3 Oscar ödüllü Oliver Stone, 21. yüzyılın en kutuplaştırıcı figürlerinden birine, Amerikan istihbarat tarihinin en geniş kapsamlı güvenlik ihlalinin sorumlusu olarak bilinen Edward J. Snowden’ın hikayesine, sürükleyici bir bakış sunuyor.


Edward Snowden’ın, CIA’e girmek istemesinin en büyük sebebi, ülkesinin dünyada bir fark yaratmasına yardımcı olmaktı. Amerikan hükümetinin güvenlik adı altında e-postalara, sosyal medya hesaplarına, cep telefonu mesajlarına, hard disklerinize, kredi kartı ekstelerinize ve hatta masanızın üzerinde duran bilgisayar kamerasına kadar erişebildiğini öğrendi. İnternetin hudutsuz dünyasında hükümetler için gizli hesap diye bir şeyin olmadığını ve tüm bunların gizli kanunlarla yasallaştırıldığını 2013 yılı Haziran ayında tüm dünyaya duyurduğu gün “Amerikan tarihinin gördüğü en büyük vatan haini” ilan edilirken aynı zamanda da bir kahramana dönüştü. Üzerine kitaplar yazılan, belgeseli Oscar Ödülü kazanan Eward Snowden’ın gerçek hikayesi, bu kez Oliver Stone yönetmenliğinde Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley, Melissa Leo, Nicholas Cage, Zachary Quinto, Tom Wilkinson’un bulunduğu ödüllü oyuncu kadrosuyla karşımıza çıkıyor.


Film Adı: Snowden
Film Türü: Biyografi, Gerilim
Film Süresi: 134 dk
Yönetmen: Oliver Stone
Senaryo: Kieran Fitzgerald, Oliver Stone.
Yapımcılar: Eric Kopeloff, Philip Schulz-Deyle, Fernando Sulichin.
Görüntü Yönetmeni : Anthony Dod Mantle.
Müzik: Craig Armstrong.
Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley, Melissa Leo, Nicholas Cage, Zachary Quinto, Tom Wilkinson.
Dağıtım: Bir Film.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2017, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568