The Age of Adaline

Yönetmen: Lee Toland Krieger

The Age of Adaline

Stüdyo: Lionsgate

Yönetmen: Lee Toland Krieger
Yazar: J. Mills Goodloe , Salvador Paskowitz
Oyuncular: Blake Lively , Ellen Burstyn , Harrison Ford , Michiel HUISMAN , Kathy Baker , Amanda Ekibi , Richard Harmon
Tür: Dram,Romantik

Adaline bir kaza, bir buzlu gece şu yaşa sona erer, ancak 20. yüzyıl boyunca inanılmaz maceralar bir dizi başlamadan yaparken onu yakından korunan sırrı şart tutar. Yalnız yaşam yıl sonra, o tamamen yaşamaya başlamasını onu sağlayan sevgi ve cesaret bulur.


Blake Lively, hem bir zamanda ya da başka aranan Natalie Portman ve Katherine Heigl ile başrolü için ilk tercih değildi. Blake Lively yaş ile seyir almak daha iyi görünüyor çünkü Ancak, önemli değil; Filmin öncül dikkate alınarak uydurma nitelik.


Adaline ceases to age following an accident one icy night, but keeps her condition a closely-guarded secret while embarking on a number of incredible adventures throughout the 20th Century. After years of a solitary life, she finds the love and courage that enable her to fully begin living.

Blake Lively was not the first choice for the title role, with Natalie Portman and Katherine Heigl both sought at one time or another. It matters not, however, since Blake Lively seems to get better looking with age; a fitting attribute considering the film's premise.


Director: Lee Toland Krieger
Writer: J. Mills Goodloe
Studio: Lionsgate
Release: April 24, 2015
Cast: Blake Lively, Ellen Burstyn, Harrison Ford
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2015, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568