The Drop

The Drop, kelimenin tam anlamıyla yer altı dünyasına post modern bir soluk ve farklı bir grafik yaklaşım getiriyor.

Bob Saginowski, barmenlik yapan, bir şekilde kendi ayakları üzerinde sdurmaya çalışan eski bir suçludur.

Bob'un kkuzeni Marv ile işlettiği bar, Brooklyn'de çok önemli bir mekandır. Özellikle de kara para aklayan gansterlerin buluşma noktası olan barda işler yolunda gibidir. Ancak Bob ve karısı Naida, bir gün çöplüğe bırakılmış yaralı pitbull yavrularını bulup eve götürmeye karar verdiklerinde işler karışmaya başlar.

Çünkü yavrular azılı suçlu Eric Deeds'e aittir ve bu yüzden durum kontrolden çıkar. Kuzenlerin barı soyulur ve şimdi bütün yeraltı, çalınan paralarını onlardan geri istemektedir. Bob ve Marv, barlarını kimlerin soyduğunu bulmak için eski günlere geri dönmek zorundadır.Yönetmen Michael R. Roskam'ın kamera arkasına geçtiği film, yeraltı dünyasının kasvetli renklerini izleyiciye solutmayı hedefleyen incelikli bir suç dramasına ev sahipliği yapıyor.

Bob ve Marv ikilisinin, kayıp para peşinde sürüklenip gittikleri ve stilize bir ganster filmi olarak tanımlanan The Drop, kelimenin tam anlamıyla yer altı dünyasına post modern bir soluk ve farklı bir grafik yaklaşım getiriyor.

Film Türü:Dram, Suç
Orjinal Adı:The Drop
Yönetmen:Michael R. Roskam
Film Süresi:106 dk
Senaryo: Dennis Lehane.
Yapımcılar: Peter Chernin, Jenno Topping, Dylan Clark, Mike Larocca.
Müzik:: Marco Beltrami, Raf Keunen.
Görüntü Yönetmeni: Nicolas Karakatsanis.
Oyuncular: Tom Hardy, Noomi Rapace, James Gandolfini, Matthias Schoenaerts, John Ortiz, Elizabeth Rodriguez, Michael Aronov, Morgan Spector.
Dağıtım:Moments Ent..Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 20:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568