The Light Between Oceans

Avustralya'nın izbe bir kıyısında deniz feneri bekçiliği yapan bir adam ve karısının öyküsü anlatılıyor.

Tom Sherbourne, Çanakkale Savaşı’nda acı dolu dört yıldan sonra Avustralya’ya döner ve kıyıdan yarım gün uzaklıktaki Janus Kayası’ndaki deniz fenerinde bakıcı olarak çalışmaya başlar. Genç, güzel, cesur ve sevgi dolu karısı Isabel’le evlilikleri ikisinin de kafasındaki gürültüyü susturup yıldızlar, dalgalar ve rüzgârın sesinden başka hiçbir şeyin olmadığı iki kişilik dünyalarında huzur bulmalarını sağlar.

Bir gün, üç yılın ve üç düşüğün ardından, karısı bir bebeğin ağlamalarını duyar. Dalgalar, içinde genç bir adamın cesedi ile birkaç aylık bir bebeğin olduğu bir tekne getirmiştir onlara. Çocuk özlemiyle dolu Isabel Sherbourne dualarının Tanrı tarafından kabul edildiğini düşünür. Yüreklerinin sesini dinleyip bebeği sahiplenmeye ve bundan kimseye bahsetmemeye karar verirler. Yıllar sonra gerçekler ortaya çıkmaya başlayınca aldıkları kararın hiç beklemedikleri sonuçları olduğunu anlarlar.


Filmin çekimlerine Yeni Zelanda ve Avustralya'da Etlül 2014'te başlanacağı açıklanmıştı. Film ayrıca Stanley'de (Tasmanya'nın Kuzeybatısındaki sessiz bir sahil kasabası) de çekildi.


Film Adı: Hayat Işığım
Orjinal Adı: The Light Between Oceans
Film Türü: Aşk, Dram
Vizyon Tarihi: 02 Eylül 2016 Cuma
Film Süresi: 132 dk
Yönetmen: Derek Cianfrance
Senaryo: Derek Cianfrance.
Yapımcılar: Jeffrey Clifford.
Görüntü Yönetmeni : Adam Arkapaw.
Müzik: Alexandre Desplat.
Oyuncular: Michael Fassbender, Alicia Vikander, Rachel Weisz, Florence Clery, Jack Thompson, Thomas Unger, Jane Menelaus.
Dağıtım: PinemArt.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2016, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568