Türk Sineması’nın iki efsanesi Alaşehir’de!

40. yıl buluşması: Türkan Şoray ve “Selvi Boylum Al Yazmalım”

Türk Sineması’nın iki efsanesi Alaşehir’de!

40. yaşına giren “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi, Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ın da katılımıyla 10 Ağustos 2017 Perşembe günü, saat 21.00’de Alaşehir’de gösterilecek. 

 1977 yılında Atıf Yılmaz tarafından çekilen, başrollerini Türkan Şoray, Kadir İnanır ve Ahmet Mekin’in paylaştığı “Selvi Boylum Al Yazmalım”, Alaşehir Belediyesi tarafından düzenlenen açık havada sinema etkinlikleri kapsamında Alaşehirlilerle buluşacak. 

Alaşehir Belediyesi tarafından “Ala Akşamlar” başlığıyla düzenlenen yaz etkinlikleri, iki efsaneyi; Türk sinemasının başyapıtlarından “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi ile Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ı ağırlayacak. 

“Selvi boylunun al yazmalısı” Alaşehir’de!

40. yaşındaki filmin gösterimi; Alaşehir’deki açık havada sinema etkinliği kapsamında, 10 Ağustos Perşembe günü, Türkan Şoray’ın ve Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban’ın da katılımıyla şehir meydanında gerçekleşecek. Alaşehir, “Selvi boylunun al yazmalısı” Türkan Şoray ile Alaşehirlilerin kucaklaşmasına sahne olacak.

“Sevgi Emektir”

Ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un eserinden uyarlanan ve “Sevgi neydi? Sevgi iyilikti, dostluktu, sevgi emekti” cümlesiyle kalplere kazınan “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi, 1977 yılında Atıf Yılmaz tarafından sinemaya aktarıldı. 

Aşk, tutku ve emek temalarını Asya, İlyas ve Cemşit karakterleri etrafında kurgulayan ve Türkan Şoray, Kadir İnanır, Ahmet Mekin gibi birbirinden usta oyuncuları bir araya getiren “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi, vizyona girdiği tarihten itibaren her kuşak tarafından hep çok sevildi, değerini hiç kaybetmedi. Film, 40.’ncı yılında da kalplere dokunmayı sürdürüyor. 

Züleyha GÜVENER

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 22:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568