Türk Telekom Tivibu’dan bir yayıncılık rekoru

Türk Telekom’un yeni nesil televizyon platformu Tivibu, üç sezon boyunca yayın hakları sahibi olduğu, dünyanın en prestijli spor organizasyonlarından UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin televizyon yayınlarında bir rekora imza attı.

Türk Telekom Tivibu’dan bir yayıncılık rekoru

Tivibu, bir sezonda UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nden 250’ye yakın maç yayınlayarak bu alanda Türkiye’de önemli bir başarı yakaladı. 

Türk Telekom’un televizyon yayıncılık platformu Tivibu, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Kupası maçlarını yayınladığı ilk sezonunda 250’ye yakın yayın gerçekleştirdi. FC Barcelona ve Sevilla FC arasında Tiflis’te oynanan UEFA Süper Kupa karşılaşması ile Avrupa kupaları yayın maratonuna başlayan Tivibu’da, Şampiyonlar Ligi’nde 100’ü canlı yayın olmak üzere toplam 143 maç yayınlandı. UEFA Avrupa Ligi’nde ise 78’i canlı yayın olmak üzere, toplam 99 maç Tivibu ekranlarında futbol severlerle buluştu. 

IPTV’de “Durdur İzle, Geri Al İzle, Tekrar İzle, Seç İzle” gibi teknolojik özellikler sunan Tivibu’da sezon boyunca en çok ‘tekrar izlenen’ maç “Liverpool – Sevilla” arasında oynanan Avrupa Ligi Final Maçı karşılaşması oldu. 
Tivibu, 2015-2016 sezonunda yayın haklarının sahibi olduğu İtalya Kupası ile Portekiz Liga NOS, Rusya Premier Ligi ve Hollanda Eredivisie liglerinden de 305 maç yayınladı. 
Tivibu Spor kanalları, futbol içeriğinin yanı sıra, çeşitli spor dallarında dünyanın en prestijli spor organizasyonlarını ekrana getirdi. Tivibu son bir yıl içinde 43 golf turnuvası, 152 tenis ve 35 basketbol karşılaşmasını sporseverlerle buluşturdu.
Sporseverler teniste WTA, ATP, Fed Cup, Hopman tenis turnuvaları ve Uluslararası Prömiyer Tenis Ligi, Mubadala Dünya Tenis Şampiyonası, basketbolda Amerikan Kolej Basketbol Ligi ve NBA özel programları, golfte European Tour, PGA Tour, US Open ve Masters turnuvalarını Tivibu Spor kanallarından takip etti.

Türk Telekom TV Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Türk Telekom’un yeni nesil televizyon platformu Tivibu, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi yayınlarında ilk sezonunu büyük bir başarıyla tamamladı. Tivibu’da Şampiyonlar Ligi’nde 250’ye yakın maç yayınlandık. Tenisten golfe, basketboldan futbola 500’den fazla spor içeriğini sporseverlerle buluşturduk. Ayrıca kullanıcılarımıza zengin bir yerli ve yabancı sinema içeriği sunduk. Tivibu ile zengin içeriğe sahip, prestijli yayınları kullanıcılarımızla buluşturmaya devam edeceğiz”


RAKAMLARLA TİVİBU 
•    143: Tivibu Şampiyonlar Ligi’nde 100’ü canlı, toplam 143 maç yayınladı. 
•    99: UEFA Avrupa Ligi’nde 78’i canlı, toplam 99 maç yayınlandı. 
•    43: Haziran 2015’ten bu yana yayınlanan golf turnuvası. 
•    152: Tenis karşılaşması yayınlandı.  
•    35: Basketbol karşılaşması yayınlandı. 
•    305: Portekiz, Hollanda ve Rusya liglerinden ve İtalya kupasından toplam olarak 2015-2016 sezonu boyunca yayınlanan maç. 
•    Tekrar İzle: En çok ‘tekrar izlenen’ maç Liverpool - Sevilla arasında oynanan Avrupa Ligi Final Maçı karşılaşması oldu. Bu maçı sırasıyla; Bayern Münih - Atletico Madrid ve Real Madrid - Manchester City karşılaşması izledi. 


Türk Telekom Grubu Hakkında:
175 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon şirketidir. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, sabit ses ve genişbant ile TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

Türk Telekom Grubu Şirketleri , “Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” olarak mobil, sabit ses ve geniş bant ile TV hizmetlerini sunmaktadır. Türk Telekom Grubu Şirketleri bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağına ve zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. 31 Mart 2016 itibariyle 13,0 milyon sabit erişim hattı, 8,2 milyon geniş bant ve 17,7 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu Şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 33,820 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti , IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı  Net Ekran Şirketleri, yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100'üne sahiptir.


Mert AYBERS

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 06:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568