İki arkadaşın nasıl kayboldu_

Gamze Karaman Bostan / İSTANBUL - Serap Paköz’ün sunumuyla hafta içi her gün Tv 8 ekranlarında yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” programına (bugün) Adana’da yaşayan iki arkadaşın ortadan kayboluş hikayesi damgasını vurdu.

İki arkadaşın nasıl kayboldu_

Serap Paköz olayı canlı yayında şöyle anlattı; “Bundan yaklaşık 3 yıl önce Adana’da yaşayan 28 yaşındaki Müslüm Saçan ve arkadaşı 26 yaşındaki Mehmet Somuncu, 23 Şubat 2015 günü saat 18: 00 gibi evlerinden eğlenmek üzere çıkıyorlar. Saat 19:02 gibi ikisinin de aynı anda telefonları kapanıyor. Yapılan çalışmalar sonucunda telefonlarından tüm yazışmaların da silindiği anlaşılıyor. Müslüm’ün arabası evine yürüyerek 30 dk. Uzaklıkta Beyazevler semtinde park edilmiş halde bulunuyor. Bu gençlerden 3 yıldır hiçbir haber alınamıyor.”


 
Aileler birbirlerini suçluyorlar
İki gencin aileleri bugün canlı yayındaydılar. Aileler çocuklarının ortadan kaybolması ile ilgili birbirlerini suçlarlarken, Müslüm Saçan’ın halası Halime Hanım olayı şöyle anlattı: 
“Bunlar aynı markette çalışan dört arkadaş. Mehmet, Müslüm, Rukan ve Rukan’ın kuzeni.. Bir yerde buluşalım, eğlenelim diye sözleşiyorlar. Rukan ve Rukan’ın kuzeni buluşmaya gitmekten vazgeçiyorlar. Çalıştıkları yerde Elif isminde bir arkadaşları var. Ona biz erkek erkeğe eğleneceğiz o nedenle seni yanımıza almıyoruz diyorlar. Rukan, Rukan’ın kuzeni ve Elif, Mehmet ve Müslüm’ün nereye gittiklerini biliyorlar. Söylemiyorlar.”
 


Konuda adı geçen Elif, telefonla bağlantısıyla canlı yayına katıldı. “Mehmet ve Müslüm o gün izinlilerdi. Ben ve Rukan mağazada tüm gün çalıştık. Rukan’la mağazayı kapattık. Müslüm o gün akşamüzeri mağazayı arıyor. Rukan’a, sana bir sürprizimiz var akşam çıkışta yanımıza gel diyor sonra bir daha telefonlarına ulaşılamadı. Rukan, beni eve bıraktı. Başka bir arkadaşımızla yemeğe çıkacaktı, ben çok yorgundum onlara katılmadım. Ertesi gün Mehmet mağazaya erken gelecekti. Gelmeyince ailesine haber gönderdik. Ben ailelere yardım etmek için elimden geleni yaptım; siz o akşam nereye gittiklerini biliyorsunuz, söylemiyorsunuz diye tehditler aldım” dedi. 
 
Serap Paköz, Müslüm Saçan ve arkadaşı Mehmet Somuncu’nun ortadan kayboluşuyla ilgili gerçeğin peşinde

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2017, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568