Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası başladı

Doğa, deniz ve yüzme tutkunlarını 4. kez bir araya getiren “Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası” bugün başladı.

Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası başladı

Marmaris’in eşsiz doğasında 7-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek yarışlar, Türkiye Yüzme Federasyonu’nun katkıları ve Türkiye’nin en yaygın çok spor markalı perakendecisi Sportive’in Türkiye distribütörü olduğu Arena’nın sponsorluğunda düzenleniyor. 

Şampiyonanın isim sponsoru olan Arena ve markanın Türkiye distribütörü Sportive, yüzme sporunu her yaştan insana sevdirme amacıyla Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın yanı sıra Türkiye Yüzme Federasyonu’nun da ana sponsorluğunu üstleniyor. 

Toplam üç ayaktan oluşan şampiyonanın 8 Ekim Cumartesi günü yapılacak ilk iki bacağı kulüp sporcusu olma mecburiyeti gerektirmiyor. 

Yarışmaların ilki, Uluslararası Yüzme Federasyonu FINA’nın 2011’de Şanghay’da başlattığı açık su yüzme disiplini olan “Uluslararası Aquamasters Audi Team Event / Takım Yarışı” oluyor. Şampiyonanın aynı gün saat 16:00’da yapılacak ikinci ayağı ise, 4 kişiden oluşan takımların 2000 metrede kulaç atarak performans sergileyecekleri, çekişmeli bir açık su etkinliği olan Uluslararası Aquamasters Netsel Marina 4 x 500 metre Relay Meet / Bayrak Yarışı”. 

9 Ekim Pazar günü saat 10:00’da yapılacak ve artık gelenekselleşen 3. yarış ise 1500, 3000 ve 6000 metre olmak üzere üç farklı parkurda gerçekleştirilecek Uluslararası Aquamasters Martı Hotel Açık Su Yüzme Maratonu'' oluyor. Bu maraton izleyecilere, her yaştan yüzücünün keyifli mücadelesine tanıklık etmenin heyecanını yaşatıyor. 

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, bu seneden itibaren Deniz Temiz Derneği / TURMEPA ile her şampiyona da deniz ve kıyıların korunması için “Her Kulaç Denize Bir Nefes” isimli sosyal sorumluluk projesine de imza atarak, bu anlamda yapılacak çalışmalara destek olmaya başlıyor.  

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 22:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568