Arkas Sailing Team Zorlu Rolex Cup 'ta yarışıyor

Arkas Spor Kulübü’nün yelken takımı Arkas Sailing Team, zorluk derecesi yüksek ve son 50 yılın en prestijli yarışlarından birisi olan St. Tropez Giraglia Rolex Cup’ta ülkemizi bir kez daha temsil ediyor.

Arkas Sailing Team  Zorlu Rolex Cup 'ta  yarışıyor

Takım, farklı ülkelerden 187 tekne ve yaklaşık 2000 sporcunun mücadele edeceği büyük yarış için yola çıktı. 11 Haziran’da start alacak olan Giraglia Rolex Cup’ta tekneler 17 Haziran’da finish çizgisine varacak.     

Katıldığı iki büyük uluslararası yarışta aldığı derecelerle Türkiye’deki başarısını uluslararası sulara taşıyan Arkas Sailing Team; yine zorluk derecesi yüksek, uluslararası pretijli bir yarışta ülkemizi temsil ediyor. 11 – 17 Haziran tarihleri arasında İtalya’da gerçekleşecek olan Giraglia Rolex Cup’a katılacak olan Arkas Sailing Team, son üç yılın şampiyonu olduğu CFM BAYK Cup yarışlarında kupasını aldıktan sonra St Tropez’e doğru yola çıktı.

 ARKAS Sailing Team; Tolga Yağlı, Serhat Altay, Fikret Oral, Serkan Yapan, Altuğ Şenermen, Tayfun Erey, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Erman Eroğlu, Onur Pekçetin’den oluşan deneyimli ve profesyonel ekibi ile katılıyor.

Rolex sponsorluğunda Italyan Yacht Club ve Saint Tropez Societe Nautique tarafından düzenlenen Giraglia Rolex Cup Kupası, 9 Haziran'da Sanremo ve Marsilya'dan Saint-Tropez'e olan yarışlarla başlayacak. Ardından takımlar, Saint-Tropez körfezinde üç gün boyunca 11-13 Haziran tarihleri arasında yarışacak. Saint-Tropez'den Cenova'ya, Giraglia Kayası, Corsica aracılığıyla ünlü 243 mil yarışına başlamadan önce Giraglia'ya katılan tekneler, 14 Haziran'da Saint-Tropez'ten ayrılarak Cenova’ya varacak. Ödül töreni ise 17 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

Uluslararası sularda Türkiye’nin gururu oldular

Arkas Sailing Team; uluslararası yarışlarda aldığı önemli derecelerle Türkiye’yi başarıyla temsil ediyor. 2015 yılında 22 ülkeden 115 teknenin ve binin üzerinde sporcunun katıldığı Rolex Middle Sea Race’de, IRC1 ve IRC 3 sınıfında 1. ve genel toplamda da 5. sıraya yerleşerek önemli bir başarı elde eden Arkas Sailing Team 10-18 Haziran 2016 tarihleri arasında da St. Tropez Giraglia Rolex Cup’ta ülkemizi temsil etmişti. Takım, uluslararası prestijli yarışta, IRC A sınıfında aldığı 5.lik derecesi ile yine önemli bir başarıya imza atmıştı.

Arkas Sailing Team; tamamen profesyonel bir takım olarak, katılacağı tüm yarışlarda olduğu gibi Giraglia Rolex Cup’a da aynı titizlik ve disiplinle hazırlandı. Kara antrenmanından deniz antrenmanına, beslenmeden günlük alışkanlıklara kadar disiplin bir programa bağlı olan Arkas Sailing Team’in en önemli hedefi yine ülkemizi uluslararası sularda en iyi şekilde temsil etmek ve başarıyla dönmek.

ARKAS SAILING TEAM HAKKINDA
Tolga Yağlı, Serhat Altay, Fikret Oral, Serkan Yapan, Altuğ Şenermen, Tayfun Erey, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Erman Eroğlu, Onur Pekçetin’den oluşan takımın en önemli özelliklerinden birisi, ekip üyelerinin profesyonel yelkenci olması. Arkas Sailing Team, Kendi teknesi ile 2010 yılında BAYK Kış Trofesi birinciliği; 2011 yılında BAYK Kış Trofesi ikinciliği, Deniz Kuvvetleri Kupası üçüncülüğü, Uluslararası Marmaris Yarış Haftasında ikinciliği; 2012 yılında BAYK Kış Trofesi birinciliği, Çakabey Kupası birinciliği ve Deniz Kuvvetleri kupası ikinciliğinin yanı sıra 2010, 2011, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında Arkas BAYK CUP şampiyonluğu bulunuyor.

Ayrıca Arkas Sailing Team 2014’te BAYK The Marmara Kış Trofesi’nde daha sonra da TAYK(Türkiye Açık Deniz Yelken Kulübü) tarafından düzenlenen Deniz Kuvvetleri Kupası’nda birinci oldu.  

2015 yılında ise CFM BAYK 2015 Kış Trofesi, Turkcell sponsorluğunda düzenlenen BosphorusCup ve Ağustos ayında gerçekleşen Arkas -Milta Marina Cup’ta birinci oldu. Ayrıca Arkas Sailing Team, 2015’te katıldığı ilk uluslararası yarışta kazandığı birincilik kupasıyla gurur kaynağı oldu.

Arkas Sailing Team, 22 ülkeden 115 teknenin ve binin üzerinde sporcunun katıldığı Rolex Middle Sea Race’de, IRC1 ve IRC 3 sınıfında 1. ve genel toplamda da 5. sıraya yerleşerek önemli bir başarıya imza attı.

Arkas Sailing Team 10-18 Haziran 2016 tarihleri arasında zorluk derecesi yüksek ve son 50 yılın en ünlü yarışlarından birisi olan St. Tropez Giraglia Rolex Cup’ta ülkemizi temsil etti.

Takım, uluslararası prestijli yarışta, IRC A sınıfında aldığı 5.lik derecesi ile yine önemli bir başarıya imza attı. Takım son olarak 2017 CFM Bayk Cup Trofesi’nde 3. Kez şampiyonluk kupasını kaldırdı. 

Bike Aydın

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568