Ferhat Arıcan 19 Mayıs’ı Akasya’daki gençlerle kutladı

Bu sene dördüncüsü Bakü’de düzenlenen İslam Dayanışma Oyunları’nda altın madalya sahibi olan Milli cimnastikçimiz Ferhat Arıcan, Akasya’nın 19 Mayıs özel sohbetlerine katıldı

Ferhat Arıcan 19 Mayıs’ı Akasya’daki gençlerle kutladı

Başarısının sırlarını gençlerle paylaşan Arıcan, “Ben hedeflerimi, aklımdakileri hep başardım. Vazgeçmemek, inançla çalışmak başarıyı getiriyor” şeklinde konuştu. Etkinliğe Arıcan’la birlikte; milli eskrimci Batuhan  Menkuer ve yüzücü Beliz Şen de katıldı. 
 
 İslam Dayanışma Oyunları’nda altın madalya kazanan Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan, Akasya’nın 19 Mayıs’a özel olarak düzenlediği ‘Başarılı Türk Sporcular Akasya Sohbetleri’nde adlı etkinliğe katıldı. Başarısının sırlarını gençlerle paylaşan Arıcan, 2021’de İstanbul’da düzenlenecek oyunlar için, “Bakanlığımız ve antrenörlerimiz Bakü’de dördüncüsü düzenlenen İslam Dayanışma Oyunları’na çok büyük önem veriyordu. 2021’de İstanbul’da gerçekleşecek oyunlar öncesi alacağımız her madalya Türkiye’nin yerini sağlamlaştıracaktı. Bu hedefi gerçekleştirdik ve altın madalya ile döndük” ifadelerini kullandı. 
 
Bakü’de düzenlenen oyunlardan yalnızca dört gün sonra ayağının tozuyla gençlerle buluşan Arıcan ayrıca, “Bakü ve Avrupa’daki oyunlar için de ben hep hedefler koydum. O hedefleri başarmak için vazgeçmeden, inançla çalıştım. Azmimin karşılığını ise bir şekilde hep aldım” ifadeleriyle başarısının sırrını anlattı. 
 


2021’de İstanbul’da düzenleneceği açıklanan İslam Dayanışma Oyunları’nın Olimpiyatları aratmayacak şekilde 30’dan fazla branşta gerçekleştirilmesi bekleniliyor. 

Gamze KAYA

 
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 01:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568