Futbol ekonomisi ilk kez tartışılacak

Derya Adin / İSTANBUL - Türkiye’de 5 milyar TL’den fazla parasal büyüklüğe ulaşan futbol endüstrisi ilk kez Antalya’da tek çatı altında buluşuyor.

Futbol ekonomisi ilk kez tartışılacak

Futbola yatırım yapanların FIFEX kapsamında ilk kez ödüllendirileceğini de belirten Hür Dilber, Futbol Endüstrisi Ödül Töreni’nin 9 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecektir.

En İyi Forma Tasarımı, En Donanımlı Kamp Tesisi, En Kullanışlı Antrenman Yazılımı, En İyi Dizayna Sahip Stadyum Mimarisi gibi yaklaşık 40 alanda ödüllerin verileceği ödül törenine başvurular web sitesi üzerinden başladı. 

FIFEX hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve Futbol Endüstrisi Ödüllerine başvurmak isterseniz ise www.fifex.org sitesine girmeniz yeterli.

Futbol ekonomisi 10 yılda 5 kat büyüdü
Futbolun ülkemizde bir spor olmanın ötesine çoktan geçtiğini belirten FIFEX Koordinatörü Hür Dilber, artık futbolun ekonomik boyutuyla da tartışılması gerektiğine dikkat çekti. Türkiye’de futbol ekonomisinin son 10 yılda beş kat büyüdüğünü ifade eden Hür Dilber, futbolun Türkiye ekonomisine yön veren endüstrilerden biri olarak kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

Türk futbol endüstrisinin global arenada pazar payını artırması için tüm tarafların aynı masa etrafında toplanarak güçlerini birleştirmesinin kritik önem taşıdığını bildiren Dilber, bunu sağlamak için FIFEX’in ilk kez hayata geçirileceğini açıkladı. Dilber, sektöre değer katan çim üreticisinden stadyum inşaat firmalarına, sporcu beslenmesi markalarından spor giyim firmalarına, sağlıktan yazılım sektörüne kadar tüm kurumların FIFEX’te tek çatı altında buluşacağını belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568