Gençler bu işi biliyor!

Kilis'te geri dönüşüm projesi devam ediyor

Gençler bu işi biliyor!

Kilis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi üyeleri, "Genç Dönüşüm" adlı proje kapsamında hafta sonu yapılan KPSS’ de dağıtılan kırtasiye malzemelerini ihtiyacı olan okullara vermek üzere topladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yürüttüğü “Genç Dönüşüm Projesi'” 81 il ve 170 gençlik merkezinde uygulanmaya devam ediyor. "Tek Kullanımlık Sanma, Çöpe Atmaya Kalkma" sloganıyla yola çıkan proje, ihtiyacı olan öğrencilere kırtasiye malzemesi sağlıyor.

Proje kapsamında Kilis Gençlik Merkezi, gençlik liderleri ve gençlik gönüllüleri ile birlikte 7 Aralık Üniversitesinde KPSS’ den çıkan öğrencilerden ÖSYM' nin dağıttığı kalem setlerini topladı. Setleri kutuya atan öğrenciler de, projeye katkı sağladıkları için memnuniyetlerini ifade etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi ARKALTI, “GENÇ DÖNÜŞÜM” projemiz ile, geçtiğimiz dönemlerde de birçok okuldan sınav sonrası toplamış olduğumuz kırtasiye malzemelerini köy okullarına ulaştırdık.


Daha önce sınava giren öğrencilerimiz sınav sonrası kalem silgi, kalemtıraş gibi kırtasiye malzemelerini çöpe atardı şu anda ise okul bahçelerinde açmış olduğumuz ‘’Genç Dönüşüm ‘’kutularına atarak ekonomi seviyesi iyi olmayan öğrencilere de destek oluyorlar. ARKALTI, ”genç dönüşüm” projesinde sınav sonrası gerekli çalışmayı yapan gençlik merkezi liderlerine ve gönüllü gençlere böle bir projede destek olduklarından dolayı teşekkür ederek, Kpss’  de sınava giren tüm öğrencilere de başarılar diledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568