İzmir'den Çanakkale'ye kürek çekiyoruz

İstanbul’dan Çanakkale’ye kano ile kürek çekerek yaptığımız deniz yolculuğumuza bu sefer İzmir’den başlıyoruz.

İzmir'den Çanakkale'ye kürek çekiyoruz

Çanakkale Kara Savaşları’nın başladığı tarihte orada olmak üzere İzmir’den Çanakkale’ye yaklaşık 8 gün boyunca iki ayrı kano üzerinde 180 deniz mili (330 km) kürek çekeceğiz.

Biz, Gülhun ve İlker Gürbüz çifti; 9 yıldır evli ve 5 yaşında bir kız çocuk sahibiyiz. 2015 yılında Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılında savaşta ölen dedemizi anmak üzere İstanbul’dan 160 deniz mili yaparak yine

iki ayrı kano ile gerçekleştirdiğimiz ilk yolculuğumuzu gelenek haline getirerek 3 yıl boyunca her sene tekrarladık.

Dördüncü yolculuğumuzda ise 14 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’da (bu sefer daha farklı bir noktadan olmak üzere) İzmir Karşıyaka Yelken Kulübü’nden yola çıkıp 8 gün boyunca kürek çektikten sonra 23 Nisan Pazartesi günü saat 11:00’da Çanakkale Limanı’na ulaşmayı hedefliyoruz.

Türk Ulusunu bugüne taşıyan atalarımızı unutturmamak adına yaptığımız bu yolculukta, onların yaşadığı zorlukları anmak ve Çanakkale ruhunu yaşatmayı amaçlıyoruz.

Yerine göre kıyıya yakın, ya da açık denizden geçerek tamamlayacağımız bu yolculukta kanolarımızda taşıdığımız çadır, uyku tulumu, gıda ve acil ihtiyaçlar yanı sıra çekim yaptığımız teknik aletlerle birlikte yol alacak ve ihtiyaçlarımızı kıyıya yanaşarak verdiğimiz molalarda karşılayacağız.


Yolculuğumuzu 22 Nisan’da Eceabat’a ulaşıp Ağadere Şehitliği’ni ziyaret ettikten sonra 23 Nisan’da Çanakkale Limanı’nda sonlandıracağız. 

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568