Mersinli İzzet, Londra’da Türkiye’yi temsil edecek 

Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin yıldızları, Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Mersinli İzzet, Londra’da Türkiye’yi temsil edecek 

4 Ağustos’ta (yarın) İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenecek organizasyonda Türkiye, tarihinin en yüksek katılımı olan 27 sporcu ile madalya arayacak. Mersinli İzzet Safer, ülkemizi 4x100 metre bayrak yarışında temsil edecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin önemli yıldızları bu kez Dünya Şampiyonası’nda madalya için piste çıkacak.

4 Ağustos’ta (yarın) İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleştirilecek organizasyonda, Türkiye’yi 20’si erkek, 7’si de kadın olmak üzere, tarihinin en yüksek katılımı olan 27 sporcu temsil edecek. Kafilede yer alan Mersinli İzzet Safer, 4x100 metre bayrak yarışında yer alacak. 
İlk kez bayrakta yarışacağız

Öte yandan Türkiye, Londra’da bir ilki daha yaşayacak ve ilk kez bir dünya şampiyonasında 4x100 ve 4x400 bayrak yarışlarına katılacak. Londra’da düzenlenecek ve 13 Temmuz’da tamamlanacak olan 16. IAAF Dünya Atletizm Şampiyonası’na 200’ün üzerinde ülke katılacak.

Dünyanın en önemli atletizm şampiyonasına ay-yıldızlılar adına katılacak sporcular ve disiplinleri ise şöyle: 
Sporcularımız ve yarışacakları disiplinler:

Erhan TOSUN

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2017, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568