Sokağınızda Basketbool Turnuvası var!

Red Bull King of the Rock sokak basketbolu turnuvasının Türkiye elemeleri için kayıtlar başladı.

Sokağınızda Basketbool Turnuvası var!

Sokak basketbolunun en iyilerini belirleyecek elemeler, 20 Ağustos’ta Bursa Kent Meydanı AVM, 27 Ağustos’ta Adana M1 AVM’de, 28 Ağustos’ta İstanbul Özgürlük Parkı’nda ve 3 Eylül’de İzmir Container Hall’da gerçekleşecek.

Turnuvanın Türkiye Finali ise 4 Eylül’de yine İzmir Container Hall’un ev sahipliğinde oynanacak. Ülke finalini şampiyon olarak tamamlayan oyuncu, 17 Eylül’de Sırbistan’ın Belgrad kentinde yapılacak dünya finalinde ülkemizi temsil edecek.
Son iki yılın dünya şampiyonu Türkiye’den

Red Bull King of the Rock turnuvasında son iki yılda dünya şampiyonluğuna ulaşan Kıvanç Dinler, üçüncü şampiyonluk için sahaya çıkacak. Kıvanç Dinler, 2016’da da sadece Türkiye’de değil, dünyada favoriler arasında gösteriliyor.

Şampiyonu sokağın kuralları belirleyecek
Bire bir basketbol turnuvası olan etkinlikte maçlar beş dakika üzerinden oynanırken, sahaya çıkan her oyuncunun 15 saniyelik hücum süresi olacak. Turnuvada maçlar eleme usulüyle oynanırken, şampiyonu sokak basketbolunun kuralları belirleyecek.  Beraberlik durumunda, iki dakikalık birinci uzatma ve bir dakikalık ikinci uzatma oynanacak. Katılımcılar 5 faul yaptıkları an otomatik olarak elenecek. Turnuvaya 16 yaşından büyük herkes katılabiliyor.

27 Ağustos 2016 Cumartesi günü yapılması planlanan Ankara elemesi ise iptal oldu. Ankara’da ikamet eden katılımcılar aşağıda bulunan illerde elemelere katılabilir. Turnuvada yer almak isteyen oyuncular http://www.redbull.com/tr/tr adresinden turnuva kayıtlarını gerçekleştirebilir. 


Turnuvanın Türkiye Elemeleri’nin güncel takvimi aşağıdaki şekildedir.

Red Bull King of The Rock Türkiye Elemeleri
20 Ağustos Bursa – Kent Meydanı AVM.  
27 Ağustos Adana – M1 AVM
28 Ağustos İstanbul (Özgürlük Parkı, Kadıköy)
3 Eylül İzmir – Container Hall 
4 Eylül Türkiye Finali – İzmir Container Hall 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2016, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568