“Yakala Bırak Yaşat” teması Alaçatı'da fark yarattı.

Turnuvada ‘En Büyük Albacore’ ve ‘En Fazla Albacore’ ödülünü kazanan Sunset teknesi ödülünü TSK Mehmetçik Vakfına, ‘Yakala Bırak Özel Ödülü’ nü kazanan Camelot teknesi de ödülünü ÇEŞAL  yararına bağışladı.

“Yakala Bırak Yaşat” teması Alaçatı'da fark yarattı.

En Büyük Balık, En Fazla Yakala Bırak, En Büyük Albacore Tuna, Yakala Bırak Özel Ödülü, Çocuk Ödülü ve Juri Özel Ödülü kapsamında toplamda 50 bin TL ve Columbia’dan sürpriz hediyeler sahiplerini buldu.

Alaçatı Big Fish Turnuvası 27-30 Ekim tarihlerinde Columbia PFG Ana sponsorluğunda Port Alaçatı Marina’da gerçekleşti. “Büyük Balığın Peşinde” sloganı ile usta balıkçıları bir araya getiren turnuva, Türkiye’yi windsurf dalında olimpiyatlarda temsil etmiş sporcular İlknur ve Ertuğrul İçingir önderliğinde hayata geçirildi.

Turnuvanın ana sponsorluğunu üstlenen Columbia PFG Türkiye temsilcisi Gözalan Grup Yönetici Ortağı Kerem Gözalan ve ekibi,  yarıştıkları  Portofino teknesinde Yakala-Bırak-Yaşat uygulamasına destek vererek 135cm boyunda, yaklaşık 45 kg ağırlığında mavi yüzgeçli orkinosu geri bıraktı.


Türkiye’nin ilk sportif balıkçılık turnuvasını 2007 senesinde Alaçatı’da başlatan  İlknur-Ertuğrul İçingir önderliğinde gerçekleşen turnuva da 65 tekne  denize açıldı. Toplamda 50 bin TL ödül ve Columbia’dan sürpriz hediyelerle renklenen organizasyon gerek katılımcıları gerekse organizasyon niteliği ile Avrupa’nın en önemli Sportif balıkçılık turnuvaları arasında gösteriliyor.


Turnuva kapsamında koruma altına alınmış türleri yaşatmak amacıyla, IGFA ( International Gama Fish Association) ve ICATT gibi uluslararası organizasyonların önderliğinde ‘Yakala Bırak Yaşat ’ teması ile denizlerdeki çeşitlilik ve canlı türlerinin korunmasına destek verildi. Turnuva ile eşzamanlı olarak organize edilen Offshore Fishing Expo ise sportif balıkçılığa dair tüm öğelerin bir arada sunulduğu  bir platform olarak Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor.
Sportif balıkçılığın usta isimlerini bir araya getiren organizasyonda, Columbia ev sahipliğinde gerçekleşen Happy Hour, özel çocuk workshopları ve mutfak atölyeleri ile katılımcılar keyifli saatler geçirdi.


Turnuva’nın Ana sponsorluğunu üstlenen Columbia Türkiye Temsilcisi, Gözalan Group Yönetici Ortağı Kerem Gözalan ekibiyle birlikte “Portofino” isimli teknesi ile yarışlara katıldı. 130 cm büyüklüğünde bir Bluefin’i Yakala Bırak Yaşat teması ile serbest bırakan Portofino ekibi denizlerdeki çeşitliliği korumanın öneminin altını çizdi. Kerem Gözalan turnuva ile ilgili olarak; “Alaçatı’da yıllardır bir klasik haline gelen turnuvaya destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde sportif balıkçılığın gelişmesi için desteklerimizi sürdüreceğiz.” açıklamasında bulundu.”


2016 Columbia PFG Alaçatı Big Fish Turnuvası Ödülleri
En Büyük Balık
Espadon- 185 cm Blue Fin
En Fazla Yakala Bırak
Sunset- 127 cm- 135 cm- 140 cm- Blue Fin
En Büyük Albacore Tuna
Rose- 12,5 cm
Yakala Bırak Özel Ödülü
Camelot
Çocuk Ödülü
Atıl Akkan
Abidin Necimoğlu
Kaan Adıgüzel
Ömer Üçer
Juri Özel Ödülü
Sexy boys Fishing Team


COLUMBIA
Dış giyim, ayakkabı, aksesuar ve ekipman pazarlarının önde gelen yenilikçi firması olan Columbia Sportswear Company 1938 yılında Portland, Oregon’da kurulmuştur. Columbia ürünleri 100'den fazla ülkede satılmaktadır ve yenilik, kalite ve performans için uluslararası bir üne sahiptir. Columbia ürünleri, açık hava meraklılarını dış elementlerden korumak için geliştirilmiş yenilikçi teknolojilere ve tasarımlara sahiptir. Bu özelliği, konforu arttırır, ve açık hava etkinlikleri keyifli hale getirir.


Aybike Üregil Kesen

 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 21:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568