Yarıyıl tatilinde bile spordan kopmadılar!

Kilis Gençlik Spor tam yol ileri

Yarıyıl tatilinde bile spordan kopmadılar!

Spor Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, “Tatil Coşkun, Spor Tutkun Olsun Projesi” yarıyıl tatilinde gençleri sporla buluşturuyor.

2014-2015 eğitim öğretim yılı yarı tatil dönemi olan 23 Ocak-09 Şubat 2015 tarihleri, ülke çapında 18 milyon öğrenciyi hedefleyen il spor merkezleri kış dönemi hızlandırılmış spor kursları ile geçiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı faaliyetlerini sürdüren Spor Genel Müdürlüğü, “Tatil Coşkun, Spor Tutkun Olsun Projesi” ile öğrencileri ilgi duydukları spor dallarında buluşturuyor. 

Kilis’de 14 Farklı Branşta Sporla Buluştular

Kilis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü hızlandırılmış spor eğitim programları ile 14 branşta gençleri kış kurslarında buluşturdu Okul öncesi, ilk, orta ve lise eğitim kademelerinde bulunan spor çağındaki öğrencilere; atletizm, basketbol,badminton,bocce,güreş,hentbol,halter,judo,karete,masa tenisi,satrnaç,taekwondo,tenis ve voleybol branşlarında tecrübeli ve deneyimli antrenörler nezaretinde eğitimler verilmeye devam ediyor. 

ARKALTI: “Çocuklarımızın Eğitim Öğretime Zinde Bir Şekilde Dönmelerini Amaçlıyoruz”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Remzi ARKALTI, yarıyıl tatilinde ilk kez uygulamaya konulan “Tatil Coşkun, Spor Tutkun Olsun” projesinin önemine değindi. Öğrencilerin yaşlarına uygun gruplarda ve seviyelerde, deneyimli antrenörler tarafından hızlandırılmış spor eğitimleri ile spor bilinci kazandığını söyleyen ARKALTI; tatil dönemini aktif dinlenmiş olarak tamamlayacak öğrencilerimizin eğitim öğretime zinde bir şekilde dönmelerini amaçlanıyoruz.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568