Yelkende şampiyonlar belli oldu

Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) 2017 faaliyet programında yer alan “TYF Türkiye Şampiyonası”nda 420-470, Pirat, Laser Standard ve Finn sınıflarının şampiyonları Çeşme’de belli oldu.

Yelkende şampiyonlar belli oldu
12 Nisan 2017 Çarşamba 00:29

420 genelde Deniz Saltık-Aylin Tezol, 470 genelde Tora Kutoğlu-Bora Kütük, Laser Standard genelde Mustafa Çakır, Laser Standard gençte Berkay Abay, Pirat genelde Murat Suntay-A. Hüseyin Yanardağ, Finn genelde Mehmet Arif Erdem, RS:X erkekte Onur C. Biriz, RS:X genel ve RS:X kadında Dilara Uralp, RS:X genç erkekte Luis Göktepe, RS:X genç kızda Derin Günenç, RS:One erkeklerde Nikita Chetvernya, RS:One kadında Arya Şener, RS:One kadında Arya Şener, Techno293 U13 genel ve kızda Merve Vatan, Techno293 U15 genelde Miray Şakı, Techno293 U15 kızda Nehir Helvacıoğlu, Techno293 U17 genelde Batuhan Arslan, Techno293 U17 kızda Eda Yavuz Türkiye Şampiyonluğu unvanını hak ettiler. 

Türkiye’nin en iyi yelkencileri İzmir’de belli oldu. Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) 2017 faaliyet programında yer alan, yelkende şampiyonların belirlendiği ‘TYF Türkiye Şampiyonası’nda ilk haftada belli olan Optimist, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarından sonra 420-470, Pirat, Laser Standard, Finn, RS:X, RS:One ve Techno293 sınıflarında da mutlu sona ulaşanlar belli oldu.

Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışlar sonrasında şampiyon olan sporcular kupalarına kavuştu. 

TYF Türkiye Şampiyonası’nın ikinci haftasında sınıfların podyumları şu şekilde oluştu:  

420 GENEL
1.    Deniz Saltık-Aylin Tezol        Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü
2.    Tansu Emir Şarlak-Atıl Api            İstanbul Yelken Kulübü
3.    Arman Tıhmınlıoğlu-Ferit Arman Çavdar    Solo Yelken İhtisas Kulübü

420 KIZ
1.    Deniz Altık-Aylin Tezol            Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü
2.    Begüm Böke-Zeynep Koçyiğit        Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

420 GENÇ
1.    Deniz Altık-Aylin Tezol            Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü
2.    Tansu Emir Şarlak-Atıl Api            İstanbul Yelken Kulübü
3.    Arman Tıhmınlıoğlu-Ferit Arman Çavdar          Solo Yelken İhtisas Kulübü

470 GENEL
1.    Tora Kutoğlu-Bora Kütük        Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
2.    Sergen Birincioğlu-Fırat Şahin    Ferdi-Gökova Yelken Kulübü
3.    Yücehan Aslan-Alaatin Kartal        Gökova Yelken Kulübü

470 GENÇ
1.    Sergen Birincioğlu-Fırat Şahin        Ferdi-Gökova Yelken Kulübü
2.    Yücehan Aslan-Alaatin Kartal        Gökova Yelken Kulübü
3.    Uğur Esen-Ömer Olgaç            Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

LASER STANDARD GENEL
1.    Mustafa Çakır                Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
2.    Berkay Abay                Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü 
3.    Mehmet Duran Dinç            Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

LASER STANDARD GENÇ
1.    Berkay Abay                Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
2.    Mehmet Duran Dinç            Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
3.    Haydar Baran Dinç            Marina Dragos Yelken ve İhtisas Kulübü

PİRAT GENEL
1.    Murat Suntay-A. Hüsen Yanardağ    İstanbul Yelken Kulübü
2.    Haluk Suntay-M.İrfan Gezici        İstanbul Yelken Kulübü
3.    Burak Cora-Cihan Güvenç        Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

FİNN GENEL
1.    Mehmet Arif Erdem            Kalamış Yelken Kulübü

RS:X ERKEK
1.    Onur Cavit Biriz                Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
2.    Özgür Can Doğan                Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi
3.    İsa Pamir Saçkan                Ferdi

RS:X GENEL
1.    Dilara Uralp                Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
2.    Luis Göktepe                Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
3.    Murtaza Berkay Okumuş            İçdaş Spor Kulübü

RS:X KADIN
1.    Dilara Uralp                Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü    
2.    Derin Günenç                Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

RS:X GENÇ ERKEK
1.    Luis Göktepe                Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
2.    Murtaza Berkay Okumuş            İçdaş Spor Kulübü
3.    Bora Şen                    A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

RS:X GENÇ KIZ
1.    Derin Günenç                Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

RS: ONE ERKEK
1.    Nikita Chetvernya                Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü
2.    Bora Mert Volkan                Türk Balıkadamları Spor Kulübü
3.    Yağış Ege Küçükaydın            Türk Balıkadamları Spor Kulübü

RS: ONE KADIN
1.    Arya Şener                A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-13 GENEL
1.    Merve Vatan                İçdaş Spor Kulübü
2.    Sezer Tuğçe Akyıldız            İçdaş Spor Kulübü
3.    Alexandra Louisa Schmidt        Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
4.    Mert Özgü                    Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
5.    Alaz İneler                    A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-13 KIZ
1.    Merve Vatan                İçdaş Spor Kulübü
2.    Sezer Tuğçe Akyıldız            İçdaş Spor Kulübü
3.    Alexandra Louisa Schmidt        Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü

TECHNO293 U-15 GENEL
1.    Miray Şakı                    İçdaş Spor Kulübü
2.    Dora Derinler                Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü
3.    Toprak Nardalı                A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-15 KIZ
1.    Nehir Helvacıoğlu                İçdaş Spor Kulübü

TECHNO293 U-17 GENEL
1.    Batuhan Arslan                A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
2.    Bora Vural                    A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
3.    Jeremy Berke Zalma            Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

TECHNO293 U-17 KIZ
1.    Eda Yavuz                    A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü
2.    Ayşe Zeynep Türkoğlu            İçdaş Spor Kulübü
3.    Ayşe Su Aygüven                Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü

Eser EKİN


 

banner442

İlgili Galeriler
banner379
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.