AcademyTech Icewarp hizmet ağını genişletiyor

Eğitim alanında yurtdışı yatırımlarıyla ön plana çıkan AcademyTech, Icewarp çözümleri için kanala yatırım yaparak hedeflerini bir adım daha ileri taşıdı.

AcademyTech Icewarp hizmet ağını genişletiyor

50’den fazla ülkeye teknoloji eğitim ihracatı ile küresel bir marka haline gelen, Türkiye’nin kurumsal bilgi teknolojileri eğitim ve danışmanlığı konusundaki lider şirketi AcademyTech,  yeni yatırımları ile yurtdışı kanalda daha da hızlı büyüyecek. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan gibi bölge ülkelerinde yaklaşık 10 yıldır Icewarp Türkiye ofisi ve bölge dağıtıcısı olarak hizmet veren AcademyTech, müşterilerine Icewarp çözümleri hakkında lisans satışıyla beraber ürün kurulum, bakım ve destek hizmetleri de sunuyor.

AcademyTech CEO’su Özcan Yıldız, son yıllarda yaptıkları faaliyetlerin çıktısı olarak özellikle ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ciddi sayıda Icewarp referansı kurumsal müşteri elde ettiklerine dikkat çekti. Yıldız, “Büyük müşterilerimizin Icewarp çözümlerinden son derece memnun olmaları ve bizlere sürekli olarak pozitif geri beslemelerde bulunmaları da bu sonuçta çok etkili oluyor. Yakın müşterilerimiz, Icewarp Türkiye olarak daha fazla pazarlama faaliyetleri yapmamızı ve Icewarp genel merkezi ile yaptığımız benzer faaliyetlerin artırılmasını tavsiye ediyor. Birçok müşterimiz, çözümleri araştıran potansiyel müşterilerimize test ve mevcut müşteri ziyaretleri için referans da oluyor. Bu sebeplerle, yeni dönemde özel aktivite ve proje faaliyetlerine ağırlık vereceğiz” şeklinde konuştu.

Icewarp ürünlerinde büyüme hedefi yüzde 50

Ülkemizde 1000’den fazla kurumsal firma ve kamu kuruluşunda Icewarp çözümlerinin kullanıldığını ve bu sayının her geçen gün arttığını belirten Özcan Yıldız, “Özelikle e-posta, sesli ve görüntülü video konferans, IP tabanlı telefon hizmetleri gibi birlikte çalışma çözümleri diye adlandırılan alan çok önemli. Bu alanda ülkemizde son yıllarda birçok kurumun bulut tabanlı çözümlere geçmiş olduğunu görüyoruz. Bu firmalardan son 2-3 yılda bulut tabanlı bir çözüm kullanmış olmalarına rağmen; belki de lisanslama modelleri ve toplam sahip olma maliyetleri gibi kriterler sonucu, Icewarp ürünlerine geçiş için çok sayıda teklif isteği almaktayız. Bulut bilişim sistemlerinden Icewarp tabanlı yapıya dönüşlerin başladığı 2016 yılında, son yıllardaki istikrarlı büyümemizin de bir sonucu olarak, bu seneki büyüme hedefimiz yüzde 50 civarında olacak” şeklinde görüş belirtti.

AcademyTech'in yetkin danışman kadrosu ve geniş servis ağı desteğiyle kurulum ve bakım destek hizmetleri de Icewarp kullanıcılarına sunuluyor. Gold Paket ve Platin Paket olmak üzere iki farklı seviyede bakım ve destek hizmetleri olduğunu kaydeden Yıldız, bu konuda şunları söyledi:

“Kullanıcı sayısı ve ortamda kullanılan çözüm bileşenlerinin karmaşıklığına bağlı olarak ücretlendirmeler değişmekle birlikte, 2 servis paketinde de IceWarp Altyapısı Sağlık Taraması ve Raporlama, Arıza Destek Hizmeti, E-Posta ile Bilgi Destek Hizmeti, Planlı Yerinde Destek Hizmeti, Eğitim kalemleri bulunuyor.”
 
Yeni hedefler için yeni kanal yapısı 

AcademyTech, Icewarp ürün ve çözümlerini daha büyük kitleler ile tanıştırmak için, 2016 Eylül dönemi itibari ile özel projeleri hayata geçirecek. Yeni kanal programlarını da Ağustos 2016 gibi finalize edip, Eylül 2016 döneminde duyurmayı planladıklarını ekleyen Özcan Yıldız sözlerini şu şekilde bitirdi:

“Yeni kanal programı sayesinde iş ortaklarımızın hem sayısını, hem de yetkinliğini artırmak için çok ciddi eğitim yatırımları da yapacağız. Ülkemizde ve bölgemizde önemli müşterilerimiz arasında sadece bankalar değil, telekom operatörleri, kamu kuruluşları, üniversiteler, belediyeler gibi birçok büyük kurum yer alıyor. Bazı referanslarımıza, Vodafone, Finansbank, Samsung, Ford Otosan, DorukNet İletişim, Turksat, Girne Amerikan Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Çankırı Karatekin Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Fevziye Mektepleri, İstek Okulları, Bilfen Okulları, İzmir Demir Çelik, Petrol Ofisi, BSH, Tarım Bakanlığı, Tüvasaş, Konya Şeker, Kosgeb, Ankara İl Özel İdaresi, Mimarlar Odası, Türkiye Barolar Birliği, İzmir Demir Çelik, Devlet Opera Balesi, CP Piliç ve Belbim  firmalarını örnek gösterebiliriz.”


AcademyTech Hakkında:
2002 yılında lider eğitim ve danışmanlık şirketi olma vizyonuyla yola çıkan AcademyTech, kısa süre içerisinde bu alandaki başarısıyla sektörde lider olmayı başardı. Bu başarısını takiben BT çözümleri üreten bir teknoloji şirketine dönüşen AcademyTech, anahtar teslim projeleri, eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle eşsiz bir yapıyla pazardaki ihtiyaçları karşılıyor. Şirketlerin ihtiyaç duyduğu BT kurulumlarının bir kısmını ya da tamamını uçtan uca üstlenen AcademyTech, mevcut yapı analizi ve yeni yapılara uyarlama ya da yeni kurulacak şirket BT altyapısının nasıl olması gerektiği konusunda danışmanlık hizmeti veriyor.

Dünyanın ikinci en büyük Data Center laboratuvarında eğitim veren AcademyTech, CCIE adaylarına, Cisco kanal ve eğitim iş ortaklarına bu sayede ulaşıyor. Şirketlerin kısa ve uzun vadede BT personeli ihtiyacını da karşılayan AcademyTech, yerinde ve uzaktan erişim sağlayarak şirketlere teknik destek hizmeti veriyor. Dünyanın önde gelen e-posta ve işbirliği platformlarından IceWarp’ın temsilciliğini yürüten AcademyTech, Türkiye’nin önde gelen kamu ve özel sektörde kuruluşlarına e-posta çözümü sağlıyor.

Bugüne kadar hem Türkiye’de hem de yurt dışında 15 bin bireysel, 3 bin 500 kurumsal eğitimi başarıyla tamamlayan AcademyTech, EMEA-R (Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Rusya), Amerika, APAC/GC/J (Asya Pasifik, Büyük Çin, Japonya) bölgelerinde eğitim kalitesini ispat etmiştir. Cisco tarafından üst üste 3 yıldır “En İyi Cisco Eğitim ve Çözüm İş Ortağı” seçilmiştir.  AcademyTech, 60’ın üzerinde çalışanıyla kamu ve özel sektörde birçok kuruluşa danışmanlık yapmaktadır.İzel Mesin 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568