Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde üçüncü kez aday

GROHE, Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde üçüncü kez aday gösterildi.

Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde üçüncü kez aday

Şirket, sosyal, ekolojik ve ekonomik konulardaki sorumlu yaklaşımı nedeniyle de Almanya Hükümeti’nin Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri adayları arasında yer aldı. 

Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’nde 2014 yılında “kaynak verimliliği” kategorisinde, geçen yıl ise genel kategoride ilk üçe giren GROHE AG, bu yıl da adaylar arasında yerini aldı. Almanya’nın en sürdürülebilir şirketlerinden biri olan GROHE’nin diğer bir ödül adaylığı ise kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) alanında oldu. Şirket, Almanya Hükümeti’nin ticari faaliyetlerinde sosyal, ekolojik ve ekonomik sorumlulukla hareket eden şirketlere verdiği KSS Ödülleri’nde “1.000 üzerinde çalışana sahip şirketler” kategorisinde adaylığa layık görüldü. 

“2020 yılına kadar tüm dünyada sektörün en sürdürülebilir şirketi olacağız”
Yaptıkları her işin merkezinde suyun yattığına ve misyonlarının sürdürülebilirlik olduğuna inandıklarını söyleyen GROHE AG CEO’su Michael Rauterkus, “Hem ürünlerimiz ve iş ilişkilerimiz hem de sürdürülebilirlik konusundaki taahhüdümüz açısından, her zaman sadece en iyi sonuçları kabul edeceğiz. İşte tam da bu yüzden, bu yıl Almanya’nın en sürdürülebilir büyük şirketi olmayı ve 2020 yılına kadar da dünya sıhhi tesisat donanımları sektörünün en sürdürülebilir şirketi olarak öne çıkmayı amaçlıyoruz. Alman Federal Hükümeti’nin KSS Ödülü’ne aday gösterilmemiz ise, sürdürülebilirlik stratejimizin ne kadar doğru olduğunu ortaya koyuyor. Bir yandan sürdürülebilir eylemi ekonomik başarıya dönüştürürken diğer yandan da sorumlu hareket etmeyi, insana ve çevreye saygılı davranmayı ve gelecek nesiller için yararlı bir geleceği güvence altına almayı amaçlıyoruz” diye konuştu. 

Sürdürülebilirlik kurallarına uyumda sektörel öncülük
Geçen yıl sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarında önemli ilerlemeler kaydeden GROHE, ilk sürdürülebilirlik raporunu yayımladı; Sürdürülebilir Kalkınma için Almanya Konseyi’ne Almanya Sürdürülebilirlik Kuralları’na uyum beyanında bulunulması konusunda sektörüne öncülük etti ve yeni bir kojenerasyon tesisinin inşaatını gerçekleştirdi. 

Sürdürülebilir ve kullanışlı: GROHE’den yeni içme suyu sistemi
Bu yıl şirketin yelpazesine eklenen yeni ürünler arasında, GROHE Blue® Home içme suyu sistemi de yer alıyor. Hemen her mutfağa sığacak şekilde tasarlanan bu kompakt sistem, doğrudan şık bir mutfak bataryasından filtrelenmiş ve mükemmel şekilde soğutulmuş su sağlayarak, içme suyu, orta ve tam sodalı su seçeneklerini sunuyor. Bu sisteme geçmek, tipik bir tüketicinin hane karbon ayak izini şişe suya kıyasla yüzde 60’ın üzerinde azaltabiliyor.

Kapsamlı sürdürülebilirlik yönetim sistemi hayata geçirildi
GROHE aynı zamanda kapsamlı bir sürdürülebilirlik yönetim sistemini hayata geçirdi. Sistem, bu konuda şirketin yönetim kurulunu destekleyecek bir Sürdürülebilirlik Konseyi ve operasyonel hedeflerin uygulanmasını takip eden Grohe Kurumsal Çevre, Sağlık ve Güvenlik & Sürdürülebilirlik Yönetim Birimi’ni kapsıyor. Ürünlerinin yaşam döngüleri boyunca sürdürülebilirliğini de sağlayan GROHE, konfor ve rahatlıktan taviz vermeden kaynak kullanımının yönetilmesine yardımcı oluyor. Su tüketiminin yüzde 50’ye varan oranlarda azaltılmasına imkan veren GROHE EcoJoy® teknolojisi gibi yenilikçi teknolojiler bunu mümkün kılıyor. 

Sonuçlar 25 Kasım ve 24 Ocak’ta
2016 Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri’ne 800’ü aşkın başvuru yapıldı. Ödüller, 2008 yılından bu yana Alman Sürdürülebilirlik Ödülleri Vakfı tarafından Almanya hükümeti, belediyeler ve yerel yönetimler, iş federasyonları, sivil toplum kuruluşları ve araştırma kuruluşları ile işbirliği içinde veriliyor. Almanya’nın en sürdürülebilir büyük şirketinin kim olacağına dair nihai karar ise, başkanlığını Alman Sürdürülebilir Kalkınma Konseyi Genel Sekreteri Profesör Günther Bachmann’ın yaptığı 12 kişilik uzmanlar paneli tarafından alınıyor. Sonuçlar, 25 Kasım tarihinde, Düsseldorf’ta düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak. Almanya Hükümeti KSS Ödülleri ise şu anda paydaş araştırmasına geçiş aşamasında bulunuyor. Sonuçlar, bir sonraki uzmanlar panelinde değerlendirilecek ve ödül töreni 24 Ocak 2017 tarihinde Berlin’de gerçekleştirilecek. 


GROHE hakkında
GROHE dünyanın önde gelen sıhhi tesisat donanımları sağlayıcısıdır.GROHE Group, global GROHE markası kalite, teknoloji ve tasarımın yanı sıra “Pure Freude an Wasser” felsefesini sunmayı amaçlayan sorumluluktan oluşan marka değerlerinden güç almaktadır. 
GROHE’nin dünya çapında 6.000 civarında çalışanı bulunmaktadır. GROHE'nin Almanya'daki çalışan sayısı yaklaşık olarak 2.400'dür. GROHE, Almanya’daki üç üretim tesisinin yanı sıra, diğer pazarlarda da birçok tesise sahip. GROHE, banyo ve mutfak ürünleri portfolyosuyla, 2014 yılında 1,2 milyar Avro tutarında konsolide satış rakamına ulaşmıştır.
Ocak 2014’te LIXIL Group ve Japon Kalkınma Bankası tarafından satın alınan GROHE Group halen satışlarının yüzde 85'ini Almanya dışında gerçekleştirmektedir.

LIXIL Group, inşaat malzemeleri ve ev teçhizatları sektörlerinde küresel bir liderdir. Nisan 2015’ten  tarihinden itibaren geçerli olmak üzere LIXIL Group’un global sıhhi tesisat ürünleri iş kolu yeni LIXIL Su Teknolojisi Grubu (LWTG) iş birimine entegre edilecektir. GROHE, LWTG içinde bağımsızlığını sürdürecektir.


Burcu Bildikseven

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568