Efeler, ödemenin mobili “Ödeal”ı çok sevdi

Ödeal uygulaması, 10 bin üyeyi aştı. İzmir, Ege Bölgesi’nde, il bazında en çok işlem yapılan il oldu.

Efeler, ödemenin mobili “Ödeal”ı çok sevdi

Bölgede, işlem adedinde en çok artış gösteren iller ise, 27 katla Manisa, 9 katla İzmir, 7.6 katla Muğla ve 2.4 kat artışla Denizli oldu. 

Türkiye’nin ilk mobil tahsilat uygulaması Ödeal, sabit maliyet, ciro hedefleri, aylık kota gibi zahmet ve maliyetlere katlanmak istemeyen küçük işletmeler ve serbest girişimciler tarafından kısa sürede güvenilip sevilerek; 10 bin üye işyerini aştı. 81 ilin tamamında ve 63 farklı sektörde kullanılan Ödeal’ın tercih edildiği ilk üç sektör ise, bilişim, tekstil-giyim ve pazarlama olarak şekilleniyor. Kolay ve güvenilir mobil tahsilat uygulaması Ödeal, geçen yılın aynı dönemine göre günlük işlem adedini 10 kat, cirosunu ise 21 kat artırdı. 

Ege’de en çok işlem İzmir’de gerçekleşti
Kısa sürede büyük gelişme sağlayan Ödeal, Haziran 2015’e kıyasla, son bir yılda günlük işlem adedini 10, cirosunu ise 21 kat artırdı. 10 bin üyeyi aşma başarısında, herhangi bir yatırım gerektirmemesinin, kolay kullanımının ve güvenli alışveriş standartlarını desteklemesinin büyük rolü bulunuyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ödeal Kurucu Ortağı Fevzi Güngör, orta vadede, finansal teknolojiler alanında bölgesel bir şirket olma amacı taşıdıklarını belirterek, şunları söyledi: 
“İzmir, Ege Bölgesi’nde, il bazında en çok işlem yapılan il oldu. 27 katla Manisa, 9 katla İzmir, 7.6 katla Muğla ve 2.4 kat artışla Denizli oldu. Hali hazırda, işlem adedimizde en çok artış gösteren bölgeler, 12.3 kat artışla Güneydoğu Anadolu; 10.9 kat artışla Karadeniz; 9.7 kat artışla Doğu Anadolu oldu. İç Anadolu’da 8.5; Ege’de 8.2; Akdeniz’de 5.3; Marmara’da ise 4.1 kat artış elde ettik”

81 il ve 63 farklı sektör
Ücretsiz olarak indirilen uygulaması ile cep telefonlarına mobil POS özelliği kazandırarak banka kartı ve kredi kartı ile ödeme alabilmeyi sağlayan Ödeal, kısa sürede 81 il ve 63 farklı sektörde kullanılmaya başlandı. Hiçbir sabit ücret olmadan kullanılan Ödeal, özellikle küçük işyerlerine ve kendi hesabına çalışanlara, tüm kredi kartlarına taksit yapabilme ve senet ile uğraşmadan vadeli satış yapabilme gibi kolaylıkları ve güveniyle dikkat çekiyor.

Bilişim, tekstil-giyim ve pazarlama sektörleri yoğun ilgi gösterdi 

Türkiye’nin ilk mobil tahsilat uygulaması olan ve her geçen gün kullanıcı profilini genişleten Ödeal, son verilere göre, en çok bilişim, tekstil-giyim ve pazarlama sektörleri tarafından tercih ediliyor. Kullanıcıların yüzde 80’i 26-45 yaş aralığında olan Ödeal’a, iş geliştirme ve müşteriye farklı ödeme seçenekleri sunmak isteyen genç iş sahiplerinin ilgisi büyük. 

Ödeal herkes için cazip
Son bir yılda gerçekleşen işlemlerini inceleyen Ödeal, ilginç sonuçlara da ulaştı. Simitten, mücevhere, çok farklı ürün ve fiyat gamında yapılan alışverişlerde tercih edilen Ödeal ile; tek seferde 1 TL’lik işlem de yapılıyor, 20 bin TL üzeri işlem de… Yine son verilere göre, kartla en çok işlem yapılan gün Salı ve en çok işlem yapılan saat aralığı ise, öğleden sonra 14:00-16:00 arası. 

Ödeal Uygulaması
Ödeal, cep telefonu üzerinden başka bir cihaza ihtiyaç duymadan kart ile ödeme alan mobil tahsilat sistemidir. Ödeal işyerim uygulaması hızlı ve kolay kurulabilen, sabit maliyetleri olmayan bir sistemdir. Handan Şahin


 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2016, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568