Ekrandaki trendler araştırldı

Türkiye ile birlikte 13 ülkede kurup yönettiği 26 bine yakın dijital yayın ve bilgilendirme ekranları hizmetini “Geleceğe Taşıyan Dijital Çözümler” ilkesiyle sunan Sistem 9, bu alandaki temel trendleri araştırdı.

Ekrandaki trendler araştırldı

Dijital yayın ve bilgilendirme ekranları hizmetini talep eden sektör sayısının hızla artmakta olduğunu vurgulayan Sistem 9 İcra Kurulu Başkanı Kaan Akın, bu trendi şöyle açıklıyor: “Alışveriş merkezleri, hastaneler, belediyeler,  oteller, bankalar ve restoranlardan sonra perakende sektörü bu hizmeti talep etmeye başladı. Bu da her yerde herkes için çözüm sunan Digital Signage’nin kullanım alanını hızla genişletiyor.”

Dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının benzersiz avantajlar sunduğunu belirten Akın, sistemde öne çıkan etkileşim, (interaktivite)özelliği hakkında şu bilgiyi veriyor:  “Son teknolojiler sayesinde bu ekranlar müşteriyi işin içine çekerek, etkileşim yaparak farklı kişisel deneyim yaşamasını sağlıyor. Ekranlara eklenen interaktivite özelliği sayesinde, müşteriler mağazaya kolay çekiliyor. Hatta müşteri mağazada gezerken ekrana onun adı getirilerek kendisine bir sürpriz yapılabiliyor.”

Günümüzde bilgilendirme ekranlarının sosyal medya ve mobil ile bütünleşme özelliği kazandığını belirten Akın “Sosyal medyanın müşteri etkileşimini ve sadakatini artırmanın en etkili yollarından biri olduğunu dikkate aldığımızda, sistemi kullananlar müşterilerin akıllı telefonlarına mesajla bir indirim kuponu gönderebiliyor. Müşteri, mağazanın içindeki ekrandaki QR kodunu akıllı telefonuna okutarak ödül kazanabildiği gibi, güncel kampanyalardan da haberdar oluyor. Bu mecralar reklam ve tanıtım için daha etkin kullanılabiliyor.”

Dijital yayın ve bilgilendirme ekranları alanında görüntü kalitesi açısından da büyük değişimler yaşandığına dikkat çeken Akın bu değişimleri şöyle özetliyor: “Piyasada ekran fiyatlarının cazip hale gelmesiyle birlikte artık full HD’nin yanı sıra, bunun dört katı netlik sunan 4K ekranlar da kullanılıyor.

Enerji tasarrufu sağlayan zengin renge sahip ekranlar ve üç boyutlu 3D ekranlar da kullanılmaya başlandı.’’Kerem Köfteoğlu

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568