FIT Solutions’ın UFRS çözüm

e-Dönüşüm®’ün Türkiye’deki lider ismi FIT Solutions Türkiye’deki SAP standartlarına uygun ilk UFRS paketini hayata geçirdi.

FIT Solutions’ın UFRS çözüm

FIT Solutions’ın UFRS çözümü en kapsamlı, otomatik ve profesyonel raporlamaları yapma imkanı sunarken, şirketlerin zaman ve maliyetten de tasarruf etmelerini sağlıyor.

Yeni sistem ile şirketlerin finansal raporlama maliyetleri 10 kata kadar azalıyor. Ay sonlarında UFRS raporlama süresi yüzde 90 hızlanıyor.

Yurtdışı ile iş yapan şirketler için olmazsa olmaz
UFRS sistemi, yurtdışı ortaklı şirketler, yurtdışı bağlantılı iş yapanlar, dünyaya açılmak isteyenler veya yabancı yatırımcı arayışında olan şirketlerin de, uluslararası standartlarda finansal raporlama yapabilmelerine imkan tanıyor. FIT Solutions’ın sunduğu uluslararası kalitedeki finansal raporlama sistemi, global şirketlerin sahip olduğu ayrıcalıklı raporlamadan, dileyen tüm şirketlerin faydalanabilmesini sağlıyor.

Raporlar tek standartta oluşturuluyor
UFRS sistemi bir kez kurulduğunda, rapor tek tuşla oluşturulabiliyor. Excel üzerinden hazırlanan raporlar kişisel formüllerle oluşturulduğundan farklılık içerirken, UFRS ile alınan raporlar herkes için standart biçimde çıkıyor. 

Zamandan ve emekten tasarruf
Finansal raporların sistem aracılığı ile şirketin kendisi tarafından alınması maliyetlerin de düşmesi bakımından avantaj sağlıyor. Normalde veri toplama, sınıflama ve rapor hazırlanması şeklinde 3 aşamada hazırlanan raporlar, artık saniyeler içinde tamamlanabiliyor. Böylece günlerce Excel başında zaman harcamaktansa, normalde 2-3 gün sürecek işler tek tuşla hallolmuş oluyor. Yetkiliye düşen ise, sadece dipnotları yazmak ve raporları istediği görsel formata sokmak… Böylece geriye kalan günler daha verimli işler için kullanılabiliyor.

FIT Solutions’ın UFRS çözümü, SAP’nin paralel defter ayrıcalığı sayesinde, VUK defterlerinden ayrı raporlama imkanı da sunuyor, böylece raporlar ayrı bir yerde tutularak hesaplardaki muhtemel karışıklıklar önlenmiş oluyor. 

Şirketlere özel çözümleri ile maksimum verim 
FIT Solutions ayrıca şirketlere özel danışmanlık hizmetleri ile sistemin en verimli şekilde çalışmasını sağlıyor. Örneğin mevcut yazılımın ilgili gereksinimler ile ne kadarını karşıladığının kontrolünü sağlıyor ve sistemin yapması gereken hesaplamaları açıklıyor. Sistemdeki hesap planı, kayıt mantığı ve muhasebe defteri yapıları nasıl olmalı gibi konuların değerlendirilmesini paralel defter ve hesap çözümü ile yapıyor. Sistemdeki ileriye dönük raporlama ihtiyaçlarını belirliyor ve iç kontrollerin yönetiminin SAP UFRS ile desteklenmesini sağlıyor.
Sevilay Çoban


 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2016, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568