Happn’ın CEO’su Didier Rappaport Türkiye’ye geliyor

Sevim SONGUN - Maslak Uniq Hall İstanbul’da 5. kez düzenlenecek olan Marketing Meetup Experience (Deneyim) etkinliğine konuşmacı olarak katılacak.

Happn’ın CEO’su Didier Rappaport Türkiye’ye geliyor

Paris merkezli mobil tanışma uygulaması happn’ın CEO’su ve kurucu ortağı Didier Rappaport, 19 Nisan’da “Deneyim” temasıyla Maslak Uniq Hall İstanbul’da 5. kez düzenlenecek olan Marketing Meetup Experience (Deneyim) etkinliğine konuşmacı olarak katılacak.

Fransız girişimci, “Data, Yapay Zekâ ve İnsan İlişkileri” başlıklı oturumda makine öğrenimi ve yapay zekâ gibi teknolojilerin hayatımızın her alanını nasıl etkileyeceği üzerine bir konuşma yapacak.

Her geçen gün biraz daha dijitalleşen bir dünyada teknolojinin insan ilişkilerini nasıl iyileştireceğine dair fikirlerini paylaşacak.

Marketing Meetup katılımcıları, bir Fransız teknoloji şirketi olarak girdiği oldukça çekişmeli tanışma uygulaması pazarında hem Türkiye’de hem de dünyada çok hızlı bir çıkış yakalayan ve European Tech30 2017 listesinde Avrupa’nın en hareketli startup ekosistemleri olan İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa, İspanya ve İsveç’te “en hızlı büyüyen şirketler” arasında yer alan happn’ın başarı hikayesini de Rappaport’tan dinleme fırsatı yakalayacaklar. 

Rappaport, geçtiğimiz yıl Business Insider’ın Avrupa’nın en havalı teknoloji CEO’ları (the 34 coolest tech CEO’s in Europe) listesinde yer aldı. Rappaport 2015 yılında da GQ Dergisi tarafından “Yılın Dijital Erkeği” (Digital Man of Year) seçildi.  2013 yılında geliştirmeye başladığı tanışma uygulaması happn’ı 2014 yılında kullanıma açtı. Gerçek zamanlı konum belirleme özelliği (hyper geolocation) ile yolunuzun kesiştiği kişilerle tanışmanızı sağlayan ilk mobil tanışma uygulaması olan happn, şu anda 40 ülkede 50 büyük şehirde 47 milyonun üzerinde kişi tarafından kullanılıyor. Happn’ın Türkiye’de de 2,7 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunuyor.

Başarılı girişimci kimliğinin yanı sıra Dailymotion’ın kurucu ortaklarından biri olarak da tanınan Didier Rappaport, kısa zamanda Dailymotion’ın dünya çapında milyonlarca insanın kullandığı video içerik sitesi haline gelmesinde önemli rol oynamıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 08:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568