'Teknolojiyle kendin yap'

GED Başkanı Esra Özden ve GED Yönetim Kurulu Üyeleri Temsa’nın açtığı Maker Lab’ta incelemelerde bulundu.

'Teknolojiyle kendin yap'

Temsa çalışanlarının gönüllü olarak katılabileceği otomotiv sektöründeki yeniliklerin merkezi olacak laboratuvarı beğendiğini belirten Özden, “Türkiye sanayisini geliştirecek, icatlar çıkaracak, ihracat kilogram bedelini yükseltecek çalışmalar arasında maker kültürünü geliştirecek bu merkezler büyük önem taşıyor.

Bu merkezlerde harcanacak kaynağa ekonomi yönetimi destek olmalı. Gıdadan otomotive, tekstilden makineye her sektörün maker merkezine sahip şirketlerine destek olduğumuzda teknolojide söz sahibi ülke olmamız kolaylaşacak” dedi.

Temsa Ar-Ge Direktörü İbrahim Eserce, Teknoloji Müdürü Burak Onur, Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Yenilikçilik ve Girişimcilik Sorumlusu Pınar Türkmen’in hazır bulunduğu ziyarette Temsa Maker Lab’ın çalışmaları hakkında bilgi verildi. Temsa Ar-Ge Direktörü İbrahim Eserce, Temsa Maker Lab’ın tüm çalışanların özgürce teknolojik fikirlerini deneyip hayata geçirecekleri bir ortam sağlandığını söyledi.
 

HER ÇALIŞAN POTANSİYEL MAKER
Oluşturulan laboratuvarın otomotiv sektöründeki yeniliklere hız kazandıracağını belirten Eserce, “Hayal ettiğini faydalı ürüne dönüştürenlere maker diyoruz. Temsa’nın her bölümünde bu sürece destek verecek arkadaşlarımız var. Bu merkezle çalışanlarımızın maker kültürüne adapte olmasını, yeni teknolojileri test etmeyi, akıllı fabrika sürecimizi hızlandırmayı ve otomotiv sektörüne bu yönde öncülük etmeyi hedefliyoruz. Üyesi olduğumuz GED’in bu yöndeki çalışmalarında da işbirliği yapmaya hazırız” diye konuştu.
GED’in Temsa Maker Lab ziyaretinde Yönetim Kurulu Üyeleri Aysel Eyüpoğlu, Yrd. Doç. Dr. Burak Nakıboğlu ve Tezcan Altunordu da hazır bulundu.


Mehmet Uluğtürkan


 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2016, 20:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568