Türk Telekom Okullarından 15 Temmuz Sergisi

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi Türkiye’nin her kesimini olduğu gibi çocukları da derinden etkiledi.

Ülkesine, demokrasisine sahip çıkan vatanseverlerin gayretlerini küçük yürekler asla unutmadı.

Türkiye çapındaki 53 Türk Telekom Okulu’nda öğrenim gören öğrenciler, o gün yaşadıklarını ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim’ temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında kâğıda döktü...

KJ: ÇOCUKLARIN GÖZÜNDEN 15 TEMMUZ
KJ: 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE İLETİŞİM
KJ: TÜRK TELEKOM OKULLARI’NDAN GELDİLER
KJ: BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’LA BİRARAYA GELECEKLER

Kimi Tuvale çizdi hislerini, Kimi kâğıda döktü acıyı kederi.Daha önce ne anlama geldiğini bile bilmedikleri bir kelimenin, darbenin,  hayatlarına nasıl etki ettiğini kâh fırçayla, kâh kalemle anlatmaya çalıştılar. 

Onlar,  Türkiye’nin dört bir yanındaki 53 Türk Telekom Okulu’nda okuyan öğrenciler...Katıldıkları ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim’ temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmasına katılanlar Ankara’da biraraya geldi.

Yarışmadaki en dikkat çeken eserlerden biri de Rize Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Mert Şahin’in yaptığı bu resim oldu.

Detay Mert Şahin resim yaparken
Röp: Mert Şahin

Türk Halkı’nın vatanına, demokrasisine nasıl sahip çıktığına küçük yaşlarında tanık olan minik yürekler, ne yaşadıklarını ne de izlediklerini unuttu.

Kahramanmaraş Türk Telekom Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Selin Toygün hislerini dörtlüklere yansıtanlar arasındaydı.

Şiir: Okuyan Selin Toygün
15 Temmuz’da devlete kasteden hainler
Vatan aşkı ile kenetlenen millet karşısında yenildiler
Sizler rahat uyuyun
Ey yüce şehitler

Bir yanda hainler diğer yanda kahramanlar.Yazarak nasıl anlatılır ki yaşananlar. 

Ess kompozisyon: Okuyan Sude Sena Uysal
15 Temmuz; karanlık, umut, mücadele... Siz ne derseniz deyin. Benim için geceye çöken zifiri karanlıktan doğan güneş, uyuyan bir aslanın yeniden kükremesi...

15 Temmuz, çocukların minik dünyasını işte böylesine derinden etkiledi. Yarışmaya katılan öğrenciler bugün de, Başbakan Binali Yıldırım’la biraraya gelecek. 

Türk Telekom Okulları öğrencilerinden 15 Temmuz Sergisi

Türk Telekom Okulları’nın, bu sene “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim” teması altında düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında, eserleriyle finale kalmaya hak kazanan öğrencilerin çalışmaları, Ankara’da sergilendi. Türk Telekom Okulları’nda öğrenim gören ve 15 Temmuz demokrasi zaferi ve iletişimin önemini anlatan öğrenciler, 7 Haziran Çarşamba günü Çankaya Köşkü’nde düzenlenecek törende Başbakan Binali Yıldırım’la bir araya gelecek. 

Bu yıl 5.’si düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasının ana teması ise “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim” olarak belirlendi. 15 Temmuz’u çocuk gözüyle yansıtan yarışmaya, yüzlerce çocuk başvurdu. Çocukların kimi, hislerini tuvale, kimi ise kâğıda döktü. 53 okuldan yüzlerce çocuk ve genç, daha önce ne anlama geldiğini bile bilmedikleri bir kelime olan “darbenin, hayatlarına nasıl etki ettiğini” eserleriyle anlatmaya çalıştılar.

Türk Telekom Okulu öğrencileri, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık binasında gerçekleştirilecek törene katılarak, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı Binali Yıldırım ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın elinden ödüllerini alacaklar. 

Türkiye’nin lider iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, Türkiye çapında inşa ettiği 53 okul ile eğitim ve öğretime destek vermekle kalmıyor, her yıl düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ile öğrencilerin sosyal alanda da gelişmeleri ve başarılı olmalarını sağlıyor. 

Öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım himayelerindeki buluşma öncesinde, Ankara’daki Gölbaşı Özel Harekât binasını ve Türk Telekom Genel Müdürlüğü’ndeki İletişim Müzesi’ni de ziyaret etme imkânı bulacaklar. 

Fatma G. Kabasakallı - Ebru KALU

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568