Kilis TEMA Teşekkür Ediyor!

TEMA Kilis Temsilcisi Yrd. Doç.Dr. Ebru KÜLEKÇİ göreve geldiğinden beri Kurumlar arasında köprü olmaya devam ediyor.

Kilis TEMA Teşekkür Ediyor!
12 Ocak 2016 Salı 00:06

Kilis TEMA Kurumlar Ziyaretinde
İlgili Galeriye Git

TEMA Kilis Temsilcisi Yrd. Doç.Dr. Ebru KÜLEKÇİ göreve geldiğinden beri Kilis’te TEMA konulu söyleşileri yoğunlandırdığı gibi TEMA ile Kurumlar arasında köprü olmaya devam ediyor.

TEMA’nın işlevi ve Kilis’te TEMA neler yapmalı ve neler yapılabilir üzerinde 11 Ocak 2016.da Kilis’te görev yapan kurumlara merhaba diyerek işe koyulduk...


Vali Yardırıcımız Sn. Hakan EZGİ’nin makamında çaylarımızı yudumlarken; TEMA çerçevesinde çok güzel noktalar üzerinde yoğunlaştık…


Vali Yardımcılarımızdan Sn.Çetin KILINÇ’ın makamında Akdeniz ve TEMA konulu kısa bir gel – git sonrası güzel değerli burada da çoğaltıyoruz.

Heybemiz sevinç yumağı doldu.


Kilis Belediye Başkanı Cuma ÖZMDEMİR’in makam odasında:
Kilis Belediyesi Etüt ve Proje Müdürlüğü görevindeyken; Basın Yayın Müdürlüğüne de atanan Hüseyin Erkmen iki işin üstesinden gelirim diyerek işe koyulmuş ve Sn. Cuma ÖZDEMİR’in odasında Belediye Basın Yayın çalışanları ile proje bilgilendirme anını yakaladık ve TEMA karemize de ortak oldular.


Kilis Belediyesi Başkan Yardımcısı Cuma Özdemir’de Vali Yardımcılarımız Hakan EZGİ ve Çetin KILINÇ gibi; TEMA’nın Kilis’te neler yapacağı konusunda bizi bilgilendirirseniz bizlerde ne gerekiyorsa yapacağımızı şimdiden taahhüt ederiz. Yeter ki Kilis daha güzel olsun! dedi.

Sonrasında karelerde gülümseyişler okuyucularımıza yansıyacak renkleri belirginleştiriyordu.

Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ de bizi sıcak karşılayarak TEAM İl Temsilcisi Yard.Doç.Dr.Ebru Külekçi’nin göreve gelişine dair memnuniyetini iletirken; Kilis İl Milli Eğitim ve Kilis TEMA arasında protokol imzalanması için hazırlıkların başlanması sonucuna varıldı.

Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman SEVGİLİ’ de bu heyecana ortak oldu ve ilerisi için umutlarımız şimdiden yeşertmeye başladı.

Ağır ağır çıkarken merdivenleri Kilis Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğünde buluyoruz kendimiz…


Kilis Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Remzi ARKALTI her zaman olduğugibi güleryüzlü karşılaması ve geçmişteki başarılı çalışmalarını Kilis’e yansıttığı gibi bu kez Kilis TEMA için bende varım deyişi duygularımız yoğunlaştırdı.
Kilis'e özgü Menengiç kahvesi ( Latincesi pistacia terebinthus denilen Menengiç ağacından üretilen ve Türkiye'de Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinin dağlık kırsal bölgelerinde ekimi yapılmaksızın doğal olarak yetişmektedir. )  40 yıl iz bırakacak belleklerde diyerek Kartalbey İlkokuluna yol alıyoruz.


Okul Müdürü Mustafa KANDEMİR ve Öğretmenlerden Özgür AÇAKMAK ile tanışma anındayken burada da bir sürprizle karşılaşıyoruz.

Kapı aralanır ve karşımızda Kilis İl Milli Eğitim Müdürü Adurrahman SEVGİLİ.


Birkaç kare fotoğraf sonrasında Sn.A.Sevigli ile Sn.M.Kandemir’i bırakarak Kartalbey İlkoklu’nun TEMA GÖNÜLLÜREİ sınıfına gidiyoruz.


Özgür Çakmak’ın öğrencileri çok sevecen ve de bilgili oldukları kadar TEMA ile de  hayata dair iz bırakıyor olmalı bizleri çok mutlu ediyor.


Evdeki kitaplığımdan getirdiğim birkaç kitabı Özgür hocama bıraktım ve o güzel okuldan yine buluşuruz diyerek GAP- Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi Kilis Şubesi Müdiresi Hülya SOYDİNÇ’in makamında Ihlamurlar yudumlanıyor.

Jandarma Komutanlığı'nda görevli Jandarma Binbaşı Fuat GÜNEY’in eşi Ayfer GÜNEY  ile karşılaşıyoruz ve TEMA üzerine birkaç cümle sıraladıktan sonra Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi Kilis Şubesi Müdiresi Hülya SOYDİNÇ ve Ayfer GÜNEY  hocamla birlikte Minik TEMA GÖNÜLLÜLERİNİN sınıfında mutluluk kareleri yansıtıyoruz yarınlara.

Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi Kilis Şubesi de TEMA için bede varım deyişindeki özgüven bizlere güç veriyordu adeta.


GAP- Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi Kilis Şubesi Müdiresi Hülya SOYDİNÇ ve Görevli Öğretmenlerle  TEMA - Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı için her bireyin yapması gerekenleri konuşuyoruz…


GAP- Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi Kilis Şubesi de bize güç veriyor…

Beş çayını Kilis Romeo's Cafede Aromalı çaylarımızı yudumlarken;  “TEMA Vakfı’nın kuruluş öyküsünü Kurucu Onursal Başkanlarımız Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A. Nihat Gökyiğit’tin vermiş oldukları uğraşların yarınlara neler bıraktığını görüyoruz…

Dünya öyle güzel ki…


Bize de Kilis’te güç verenlere yürekten teşekkürler diyoruz hem de kocaman teşekkürler…


Bir başka gezintide buluşalım diye....


banner442

İlgili Galeriler
banner379
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ümit Deniz AKYAVUZ - 2 yıl önce
Habercilik anlayışına olumsuz bakışlarımı yıkan sayın Yakamoz Yakut bey, haberciliğin ne demek olduğunu sizinle daha iyi anladım. Yapıcı olmanın insan olan her bireyin benimsemesi gereken bir olgu olduğunu. TEMA gönüllüsü olarak teşekkür ederim güzel insan...